اصل آموزش در کاهش حوادث جاده‌ای گیلان باید اولویت قرار گیرد

رشت - ایرنا - استاندار گیلان با بیان اینکه همه شاخص ها نشان از موفقیت برای کاهش تصادفات و تلفات جاده‌ای در استان دارد، گفت: در موضوع کاهش حوادث جاده ای باید اصل آموزش و فرهنگ سازی به عنوان اولویت محوری برنامه ها قرار گیرد.

ارسلان زارع عصر  چهارشنبه در همایش تجلیل از طلایه داران فرهنگ ترافیک افزود: اگر امروز شاهد کاهش وقوع تصادفات و تلفات حوادث جاده ای طی سالهای اخیر در استان هستیم، مبین گسترش فرهنگ اجتماعی مسئولیت پذیری مردم و قانونمداری است.

وی با بیان اینکه دستاوردها در حوزه ترافیکی مفید و شاخص‌ها رو به بهبودی است ،اضافه کرد: عوامل مؤثری که منجر به تصادفات و تلفات می‌شود در سال‌های اخیر توسط کارشناسان به خصوص کارشناسان خبره ناجا، پلیس راه و راهور و با تعامل خوب دستگاه‌های اجرایی از جمله راه و شهرسازی، حمل و نقل و راهداری و دهیاران استان گیلان شناسایی شده است.

نماینده عالی دولت در گیلان عامل انسانی، خودرویی و جاده‌ای را در بروز تصادفات دخیل دانست و اظهار داشت: برای کاهش هر کدام از این آسیب‌ها، باید دلایل کارشناسی را بررسی و تصمیم‌سازی شود.

زارع حل معضلات اجتماعی بویژه در حوزه ترافیک را فرهنگ سازی از طریق آموزش و جلب مشارکت مردم و سازمان‌های مردم نهاد عنوان کرد و گفت : همیاران پلیس و دانش‌آموزان نقش مؤثری در کاهش حوادث ترافیکی دارند.

وی با اشاره به نقش آموزش های ترافیکی پلیس و راهداری طی سال های اخیر در کاهش تصادفات استان اظهار داشت: اصل آموزش برای قشرهای مختلف مردم باید ادامه یابد تا با مراعات قانون به سمت نظم و امنیت و فرهنگ ترافیک برویم.

استاندار گیلان ادامه داد: بی نظمی ترافیکی الزاما حادثه آفرین نیست بلکه موجب اتلاف سرمایه، وقت مردم و چالش برای توسعه یافتگی می شود.

زارع در بخش دیگری از سخنانش بر ضرورت بهسازی راهها قبل از فرا رسیدن فصل زمستان براساس محورهای حادثه خیز تاکید کرد و گفت: با اعتبارات خوبی که به راهداری تخصیص دادیم ،انتطار داریم این امر انجام شود .

وی گفت: باید از ظرفیت و امکانات شهرداری ها ، منابع داخلی و کمیته برنامه ریزی شهرستان ها نیز برای کمک به این امر استفاده کرد.

بر اساس گزارش رسمی طی ۶ ماه نخست امسال جانباختگان حوادث ترافیکی در استان گیلان هشت درصد کاهش داشته است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha