دوره آموزشی مشاوره ژنتیک بالینی در کلینیک ناباروری قم برگزار می‌شود

قم - ایرنا - دوره مشاوره ژنتیک بالینی در کلینیک زنان و ناباروری در ۲۲ ساعت آموزش تئوری و ۱۵ ساعت عملی ویژه دانشجویان و دانش‌آموختگان گروه علوم پزشکی با تعداد شرکت کننده محدود در جهاد دانشگاهی قم برگزار می‌شود.

به گزارش عصر چهارشنبه روابط عمومی جهاد دانشگاهی واحد قم با توجه به کمبود اطلاعات ژنتیک بالینی، اختلال در بررسی کامل اتیولوژیک و برنامه‌ریزی بالینی مراجعان، اهمیت آشنایی هرچه بیشتر با قابلیت‌ها و امکانات کلینیک ژنتیک در فرایند بررسی مراجعان به کلینیک‌های زنان، مامایی و ناباروری و همچنین آشنایی کامل متخصصان مربوطه با غربالگری ژنتیکی و اصول پی.جی‌.اس و پی.جی.سی کروموزومی، ژنتیکی - اندیکاسیون‌ها، مراحل انجام آن و فواید و نارسایی‌های آن از جمله ضرورت‌های بررسی این دوره آموزشی است.

بنا بر این گزارش، اصول و اندیکاسیون مشاوره ژنتیک، اصول رسم شجرنامه ژنتیک، طرح‌های مختلف توارث بیماری‌های ژنتیکی، سقط مکرراز دیدگاه ژنتیک بالینی، غربالری ژنتیک در کلینیک زنان و مامایی، غربالگری حین بارداری و اصول و اندیکاسیون‌های PGS-PGD از جمله سرفصل‌های آموزشی این دوره به شمار می‌رود.

گزارش حاکیست: علاقه‌مندان به شرکت در این دوره آموزشی می‌توانند جهت مشاوره و ثبت نام در این دوره آموزشی با شماره تلفن ۳۱۶۲۱ داخلی ۱۱۴ با گروه پژوهشی بیولوژی تولید مثل جهاد دانشگاهی ارتباط برقرار کنند./

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha