نفرات برتر اولین مهرواره نمایشنامه‌خوانی کرمانشاه معرفی شدند

کرمانشاه - ایرنا- مراسم اختتامیه نخستین مهرواره نمایشنامه‌خوانی استان کرمانشاه به همت سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرمانشاه روز چهارشنبه با معرفی نفرات برتر پایان یافت.

به گزارش ایرنا؛ سرپرست سازمان فرهنگی، هنری و ورزشی شهرداری کرمانشاه در این مراسم گفت: این مهرواره بعد از حدود ۲ سال رکود در حوزه تئاتر استان به دلیل شرایط کرونایی توانست جان دوباره ای به این هنر و هنرمندان فعال در این عرصه بدهد.

«ایمان درخشی» افزود: استقبال از این مهرواره مطلوب بود و ۲۵۰ هنرمند در قالب ۳۵ گروه متقاضی حضور در این جشنواره شدند.

او پاسداشت ارزش های دفاع مقدس را از اهداف اصلی برگزاری این جشنواره دانست و گفت: در همین راستا یکی از موضوعات و محورهای این مهرواره به دفاع مقدس اختصاص داده شد.

وی اظهار داشت: همچنین در این مهرواره سعی شد با توجه به تقارن برگزاری آن با ایام اربعین، تئاتر دینی را هم جزو محورهای اصلی جشنواره قرار دهد.

درخشی اضافه کرد: پس از ارزیابی های صورت گرفته ۳۳ گروه به مرحله بازبینی راه یافتند و در نهایت با داوری صورت گرفته ۱۰ گروه مجوز شرکت در جشنواره را کسب کردند.

نفرات برتر اولین مهرواره نمایشنامه‌خوانی کرمانشاه معرفی شدند

تجلیل از سه گروه برتر

در آیین اختتامیه این جشنواره که در محل تالار انتظار و با حضور «انوش معظمی» از اساتید نمایش کشور برگزار شد از سه گروه برتر و نیز بازیگر زن و مرد برتر و نمایشنامه نویس برتر تجلیل شد.

در بخش صحنه خوان، کوثر مهدی آبادی برای نمایش نامه سلمان و فرانک وکیلی فر برای نمایش نامه حیله مورد تجلیل قرار گرفتند.

در بخش خوانش گر زن مهتاب ورمزیار برای نمایش نامه سلمان، ناهید حسینی برای نمایش نامه پاییز نگفته بود، سعیده امیری برای نمایش نامه های ژان و حالو نباش ژنرال و پگاه پورکاشفی برای نمایش نامه قطاری که به مقصد نرسید، تجلیل شدند.

در بخش خوانش گر مرد نیز از بیژن مرادی برای نمایش نامه مزون، پژمان احمدی برای نمایش نامه حیله و مازیار اسدزاده برای نمایش نامه حیله و امیر الوندی تقدیر ویژه شد.

عنوان نویسنده برگزیده نیز به  هومن روح تافی برای نمایش نامه دیده بان و کارگردان برگزیده به نسترن رستمی برنامه نمایش نامه پاییز نگفته بود، رسید.

در بخش اثر برگزیده گروهی نیز رتبه سوم به گروه نمایش نامه خوانی قطاری که به مقصد نرسید، رتبه دوم به گروه نمایش نامه خوانی ژان و رتبه اول به گروه نمایش نامه خوانی پاییز نگفته بود، اختصاص یافت.

سه گروه نمایش نامه خوانی شامل مزون، حیله و دیده بان نیز جهت حمایت از آنان توسط سازمان فرهنگی شهرداری جهت حضور در جشنواره ها معرفی شدند.

گفتنی است در پایان این جشنواره کلاس های آموزشی نویسندگی و کارگردانی به صورت رایگان برگزار شد.

نفرات برتر اولین مهرواره نمایشنامه‌خوانی کرمانشاه معرفی شدند

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha