ارمنستان بازار  خوبی برای کالای ایرانی است

اهواز- ایرنا- سفیر ارمنستان در تهران ظرفیت ها و توانمندی های خوزستان را در توسعه مبادلات تجاری ایران با کشورش تاثیرگذار دانست و گفت: بررسی ها نشان می دهد که ارمنستان می تواند بازار خوبی برای فعالان اقتصادی ایران باشد.

به گزارش ایرنا «آرتاشس تومانیان» چهارشنبه در نشستی با فعالان اقتصادی خوزستان در محل اتاق بازرگانی اهواز اظهارداشت: ارمنستان از سیستم بانکی بسیار توانمندی برخوردار است و علیرغم شیوع کرونا و همچنین جنگ ۴۴ روزه سال گذشته، از سال گذشته تاکنون نرخ تورم افزایش نداشته است.

سفیر ارمنستان  در تهران تاکید کرد: برخی از شاخص ها نشان می دهد که ارمنستان با جمعیتی بالغ بر سه میلیون نفر نسبت به کشور روسیه و دیگر کشورهای آسیای میانه بازار بهتری دارد.

به گفته تومانیان حجم مبادلات تجاری ایران با ارمنستان بالغ بر ۳۰۰ میلیون دلار در سال است.

وی ادامه داد: اتحادیه اروپا قرار است سال آینده میلادی، مبلغ  یک میلیارد دلار برای ایجاد و توسعه زیرساخت ها در این کشور هزینه کند.

سفیر ارمنستان تصریح کرد: بخش مهمی از این مبلغ  قرار است در استان هم مرز با ایران هزینه شود که به ایجاد و توسعه زیرساخت های تجاری نیز توجه ویژه ای خواهد شد.

تومانیان یادآورشد: به منظور تداوم و افزایش حجم مبادلات تجاری با ایران، مسیر دسترسی جنوب به شمال ارمنستان برابر با استانداردهای بین المللی ساخته خواهد شد.

وی ادامه داد: در ساخت این مسیر دسترسی، چندین پل و تونل احداث می شود که تعدادی از پیمانکاران ایرانی نیز در  بخشی از اجرای این پروژه مشارکت می کنند.

سفیر ارمنستان در تهران  با تاکید بر اینکه حجم مبادلات تجاری ایران با اتحادیه اوراسیا از زمان عضویت در این اتحادیه افزایش ۴۰ درصدی داشته است گفت: پیش بینی می شود که در آینده ایران در این اتحادیه عضویت دائم پیدا کند.

وی تصریح کرد: کشور ارمنستان آمادگی دارد تا در آینده، میزبان هیات های تجاری از استان خوزستان باشد.

بر اساس این گزارش، سفیر جمهوری ارمنستان  در تهران در بخشی از این نشست به سوالات فعالان تجار و بازارگانان خوزستانی در راستای توسعه روابط تجاری پاسخ داد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha