۲۱ مهر ۱۴۰۰،‏ ۱۹:۱۸
کد خبرنگار: 1179
کد خبر: 84503475
۰ نفر

برچسب‌ها

پوشش واکسیناسیون در مناطق روستایی خوزستان مطلوب نیست

اهواز - ایرنا - رییس مرکز بهداشت خوزستان با اشاره به اینکه پوشش واکسیناسیون در مناطق روستایی استان مطلوب نیست گفت: امیدواریم کارهای تبلیغاتی بیشتری در این مناطق انجام شود.

به گزارش ایرنا دکتر محمد علوی روز چهارشنبه در نشست شورای واکسیناسیون روستایی خوزستان که در محل استانداری برگزار شد اظهار داشت: پوشش واکسیناسیون در مناطق شهری استان وضعیت بهتری دارد به طوریکه اکنون حدود ۶۳ درصد جمعیت هدف استان در مناطق شهری واکسینه شده اند.

وی با بیان اینکه پوشش واکسیناسیون در مناطق روستایی خوزستان حدود ۴۵ درصد است افزود: در مناطقی مثل دهدز و بهبهان پوشش واکسیناسیون روستایی حدود ۸۰ درصد است ولی در برخی از مناطق روستایی  مثل کارون، شادگان و حمیدیه میزان واکسیناسیون بسیار پایین و شاید حدود ۱۵ درصد باشد.

رییس مرکز بهداشت خوزستان گفت: تیم های واکسیناسیون سیار در بسیاری از مناطق روستایی مستقر هستند و حتی به مناطق صعب العبور رفته و درب خانه روستاییان واکسن می زنند که کار ارزشمندی است.

علوی گفت: تا زمانی که میزان واکسیناسیون در استان به ۸۳ درصد نرسد همچنان خطر موج جدید بیماری  جامعه را تهدید می کند لذا از مردم تقاضا داریم هر چه سریعتر نسبت به واکسیناسیون اقدام کنند.

در حال حاضر ۱۴ شهرستان خوزستان در وضعیت زرد و ۱۳ شهرستان آبی کرونایی هستند.

حدود سه میلیون و ۳۰۰ هزار دز واکسن کرونا  تا کنون در خوزستان تزریق شده که از این تعداد  بیش از ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر یک دز واکسن تزریق کرده اند.

 جمعیت بالای ۱۸ سال استان سه میلیون و. ۱۵۰ هزار نفر می باشد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha