استقبال آملی ها از طلایه‌دار وزن ۹۷ کیلوگرم کشتی فرنگی جهان

ساری- ایرنا- محمدهادی ساروی قهرمان وزن ۹۷ کیلوگرم رقابت های کشتی فرنگی قهرمانی جهان ۲۰۲۱ نروژ، عصر امروز با استقبال مردم آمل به زادگاهش بازگشت.

به گزارش ایرنا مراسم استقبال محمدهادی ساروی عصر امروز چهارشنبه با حضور پرشور مردم آمل، مسئولان شهری  و سایر ورزش دوستان مازندران از میدان قائم (عج) شهر آمل تا میدان هفده شهریور به صورت پیاده و در ادامه از میدان هفده شهریور تا  خانه پدری این پهلوان در بلوار مطهری به صورت خودرویی برگزار شد.

استقبال کنندگان  با تقدیم گل و با سردادن شعارهای «پهلوان خداقوت »، «پهلوان خوش آمدی»، «ساروی عشق مایی، یل آمل افتخار مایی» و مراتب سپاس خود را نسبت به افتخار آفرینی این پهلوانان ابراز داشتند.

همچنین امروز از حسین حسین زاده مربی سازنده ساروی و عادل بالی تبار مربی تیم ملی کشتی فرنگی نیز استقبال شد.

استقبال آملی ها از طلایه‌دار وزن ۹۷ کیلوگرم کشتی فرنگی جهان

پیکارهای کشتی فرنگی قهرمانی سال ۲۰۲۱ جهان ۱۵ تا ۱۸ مهر ماه  در شهر اسلو نروژ برگزار شدکه در این دوره از رقابت ها ۲ کشتی گیر مازندرانی به مدال طلا دست یافتند.

هادی ساروی نخستین کشتی گیر فرنگی کار ایران بود  که در این دوره از رقابت ها با عبور از سد حریفان مدال طلای جهان را به گردن آویخت. آخرین بار در این وزن امیر علی‌اکبری در جهانی ۲۰۱۰ طلا گرفته بود.

محمدهادی ساروی دارنده مدال برنز المپیک در وزن ۹۷ کیلوگرم پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با نتیجه ۶ بر ۴ آرتور سارگسیان قهرمان زیر ۲۳ سال اروپا از روسیه  را مغلوب کرد. وی در دور بعد و در مرحله یک چهارم نهایی با نتیجه ۹ بر یک گئورگی ملیا از گرجستان را از پیش رو برداشت و به مرحله نیمه نهایی راه یافت.  وی در این مرحله مقابل نیکولوز کاخلاشویلی دارنده مدال نقره اروپا از ایتالیا با نتیجه ۵ بر صفر به پیروزی دست یافت و راهی دیدار فینال شد.

آخرین مدال طلای این وزن را امیرعلی اکبری در جهانی ۲۰۱۰ مسکو کسب کرد. البته قاسم رضایی در سال‌های ۲۰۰۷ باکو مدال برنز، امیر علی‌اکبری ۲۰۰۹ دانمارک مدال برنز، قاسم رضایی در ۲۰۱۴ ازبکستان برنز و ۲۰۱۵ آمریکا نقره گرفته بودند. قاسم رضایی در این وزن در المپیک ۲۰۱۲ لندن و ۲۰۱۶ ریو مدال طلا و برنز را در کارنامه دارد.

ساروی دارنده مدال برنز المپیک، برنز امیدهای جهان، نقره جام جهانی انفرادی، طلای جوانان جهان و طلای بزرگسالان آسیا را در کارنامه دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha