مسئولیت ما در حمایت از مبتکران و شرکت‌های دانش بنیان بسیار سنگین است

تهران - ایرنا - معاونت علمی و فناوری رئیس جمهوری گفت: دولت از شرکت های دانش بنیان حمایت می کند و مسئولیت ما در دولت در حمایت از این شرکت‌ها، جوانان و مبتکران برای توسعه کشور بسیار سنگین است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، سورنا ستاری روز چهارشنبه در همایش ملی یاوران وقف و افتتاح نمایشگاه وقف سازمان اوقاف و امور خیریه افزود: پیش از این توسعه یافتن در کشور حاصل سازندگی کارخانجات بود اما امروز توسعه مفهوم های دیگری هم دارد  امروز مهم روش هاست که باید روی آن کار کرد.

وی ادامه داد: توسعه یک مفهوم فرهنگی است اگر فرهنگ درست شود سخت افزارهای آن هم درست خواهد شد.

ستاری تصریح کرد: امروز در نمایشگاهی که هستیم نشاندهنده آن است که کار فرهنگی صورت گرفته تا نمایشگاه علمی فناوری سازمان اوقاف کار خود را با شرکت های دانش بنیان به پیش برد.

معاون رییس جمهوری گفت: در کشور و شهرها بیشترین موقوفات را داریم اما چرا باید دانشگاه های ما با مشکل روبرو شوند. باید سرمایه ها در اختیار جوانان قرار بگیرد تا توسعه صورت بگیرد.

ستاری افزود: ‌اوقاف در کشور امکانات زیادی دارد اگر در اختیار دانشجویان و کارآفرینان و دانش بنیان ها قرار بگیرد توسعه صورت می گیرد. کاری که اوقاف در حال انجام آن است.  

معاون رییس جمهوری گفت: در حوزه علوم انسانی کارهای خوبی صورت گرفته و نمایشگاه ها و کتاب های زیادی انجام گرفته اما بحث جدی امروز در فناوری و علمی بودن است. برای انتقال مفاهیم علوم انسانی نیاز به علمی گرایی و تجاری سازی برای انتشار مقالات علوم انسانی داریم.  

وی افزود: باید بتوانیم زیرساخت های تجاری ایجاد کنیم برای پیشبرد رویه زندگی کودکان تا بزرگسالان، روش هایی که بشود زیر ساخت های توسعه را بوجود آورد.  

ستاری گفت: روش های جدیدی برای احیای بافت های فرسوده شهری ایجاد شده است ، در تهران اقدامات زیادی شده محلات احیا شده این اقدامات به واسطه توسعه یافتگی علم و صنعت بوده است .

معاون علمی و فناوری ررییس جمهوری افزود: اداره اوقاف بسیاری از اماکن و موقوفات قدیمی در شهر ها دارد که می توان از حضور جوانان و اقدامات علمی آنها بهره ببرد.

وی گفت: چرا باید مکان های قدیمی فقط در اختیار رستوران های سنتی قرار بگیرد اگر در اختیار دانش بنیان ها قرار بگیرد بسیاری از جوانان اشتغال پیدا کرده و مشکلات خیلی از جوانان حل می شود.

ستاری تصریح کرد : ایران در دنیا ریشه دار است چرا باید در توسعه فقط از کشورهای دیگر ایده بگیریم می شود در روش های موفق آنها کار کرد ولی ما سیستم ها و ایده های عالی خود را داریم . ایده های داخلی را باید تجاری سازی کنیم  تا جوانان و دانشجویان بهره ببرند. 

معاون رییس جمهوری گفت: درحال حاضر شرکتهای دانش بنیان حمایت می شوند و مسئولیت ما در دولت در حمایت از جوانان و مبتکران بسیار سنگین است.  امید است این راه با حضور دکتر خاموشی و دوستان در اوقاف ادامه داشته باشد تا جوانان را برای شرکت و ایده های عالی خود و تجاری سازی آن حمایت کنیم . 

وی تاکید کرد: حجت‌الاسلام والمسلمین خاموشی عملا جهت‌گیری اوقاف را به‌سمت سرمایه‌گذاری در شرکت‌های دانش‌بنیان تغییر داده‌اند و این منابع عظیم که اوقاف در اختیار دارد را در جهت سرمایه‌گذاری در این مسیر قرار داده‌اند.

ستاری خاطرنشان کرد: این ساختمان که شرکت‌های دانش‌بنیان در آن مستقر شده‌اند، یکی از ساختمان‌های مرکزی اوقاف بوده و اکنون به مرکز نوآوری تبدیل شده که جوانان در اینجا کار می‌کنند؛ این نشان می‌دهد که مسئولین مربوطه چه دیدگاهی نسبت به کارآفرینی و دانش‌بنیان‌ها دارند؛ این دیدگاه ارزشمند است و این نوع نگاه باعث می‌شود مسئولیت ما در دولت مضاعف شود.

وی با اشاره به حمایت‌های مالی سازمان اوقاف از شرکت‌های دانش‌بنیان، تصریح کرد: اکنون شاهدیم که سازمان اوقاف و امور خیریه از چه شرکت‌هایی حمایت می‌کند و این شرکت‌ها چه موفقیت‌هایی را کسب کرده‌اند.
ستاری با اشاره به حمایت‌های مالی سازمان اوقاف از شرکت‌های دانش‌بنیان، تصریح کرد: اکنون شاهدیم که سازمان اوقاف و امور خیریه از چه شرکت‌هایی حمایت می‌کند و این شرکت‌ها چه موفقیت‌هایی را کسب کرده‌اند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، نمایشگاه «دستاوردهای نهاد وقف» امروز (چهارشنبه) با حضور محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، حجت‌الاسلام والمسلمین خاموشی رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه و سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری افتتاح شد.

 این نمایشگاه به همت سازمان اوقاف و امور خیریه با موضوعاتی همچون حمایت از موسسات دانش‌بنیان، خدمات فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف، اجرای امینانه نیات واقفان، فعالیت‌های قرآنی سازمان اوقاف، بهره‌وری موقوفات،مدیریت، عمران و آبادانی بقاع متبرکه و حفظ و حراست از موقوفات در محوطه ساختمان شهید مطهری سازمان اوقاف و امور خیریه واقع در خیابان نوفل لوشاتو از ۲۱ تا ۲۸ مهر برپا است.

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha