فرمانده انتظامی سبزوار: جرائم خشن در این شهرستان کاهش یافته است

سبزوار- ایرنا- فرمانده انتظامی سبزوار گفت: با تلاش ماموران پلیس و دستگاههای امنیتی و قضایی میزان جرائم خشن در این شهرستان نسبت به مدت مشابه پارسال کاهش چشمگیری یافته است.

سرهنگ حسین بیات مختاری روز چهارشنبه همزمان با هفته نیروی انتظامی در بازدید از دفتر خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) سبزوار، افزود: نزاع دسته جمعی در این شهرستان ۳۸ درصد، سرقت به عنف ۶۲ درصد و وقوع قتل ۷۳ درصد نسبت به مدت مشابه پارسال کاهش یافته است.

وی با اشاره به استقرار این شهرستان در چهارراه ارتباطی شرق، غرب و جنوب به شمال کشور افزود: با تلاش ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر از ابتدای امسال بیش از سه هزار و ۵۰۰ کیلوگرم مواد مخدر در مبادی ورودی این شهرستان کشف شده است.

سرهنگ بیات مختاری افزود: این میزان کشف مواد مخدر با همکاری ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر سبزوار و  تیم های مرکز عملیات ویژه پلیس مبارزه با مواد مخدر خراسان رضوی و مشارکت پلیس استان های خراسان جنوبی و خراسان شمالی انجام شده است.

فرمانده انتظامی سبزوار ادامه داد: در راستای مشارکت پلیس با طرح مواسات و اجرای طرح "اکرام  ایتام"، همکاران این نیرو با همکاری کمیته امداد امام خمینی (ره) سرپرستی شماری از کودکان یتیم را بر عهده گرفتند.

سرهنگ بیات مختاری با اشاره به این اقدام خداپسندانه اضافه کرد: خداوند متعال رسیدگی به امور مادی و معنوی ایتام را پس از احسان به والدین و نزدیکان و محبت به آنان یک ارزش و معیار برای تکامل انسان معرفی کرده است،

فرمانده انتظامی سبزوار گفت: منابع مالی این گونه فعالیت‌های خداپسندانه از وجوه شخصی کارکنان پلیس تامین و به یاری خدا در طول سال جاری به صورت مستمر اهدا خواهد شد.

سرهنگ بیات مختاری همچنین با اشاره به شعار هفته نیروی انتظامی در سال جاری با عنوان "پلیس هوشمند، امنیت پایدار" افزود: این شعار برگرفته از بیانات مقام معظم رهبری است که فرمودند «مردم می خواهند پلیس، قوی و مقتدر باشد، هوشمند و پیچیده باشد».

وی اظهار داشت: در همین راستا هوشمندسازی و توانمندسازی پلیس، نوسازی و تجهیز ناوگان خودروی نیروی انتظامی شهرستان سبزوار انجام گرفته است.

سبزوار در ۲۳۰ کیلومتری غرب مشهد واقع است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha