۷۲ درصد جمعیت بالای ۱۲ سال ایلام واکسن کرونا زده اند

ایلام - ایرنا - معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: بیش از ۷۲ درصد جمعیت بالای ۱۲ سال استان تاکنون حداقل یک دُز واکسن را دریافت کرده اند.

دکتر جمیل صادقی فر روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: تا روز گذشته بیش از ۵۰۰ هزار دُز واکسن در استان تزریق شده که ۳۴۰ هزار دُز واکسن کرونا در مرحله اول روزانه و ۱۶۰ هزار دُز نیز در مرحله دوم روزانه در سطح استان تزریق شده است.

وی در خصوص واکسن جمعیت دانش آموزی نیز افزود: بیش از ۶۰ درصد جمعیت دانش آموزی سنین ۱۲ تا ۱۸ سال نیز در استان یک دُز واکسن دریافت کرده اند.

معاون دانشگاه علوم پزشکی ایلام ادامه داد: تلاش همگانی برای افزایش میزان واکسیناسیون دانش آموزان بخصوص در شهر ایلام باید صورت پذیرد.

صادقی فر یادآور شد: بر اساس دستور ستاد ملی و استانی کرونا و طی هماهنگی های انجام شده بین دانشگاه علوم پزشکی و آموزش و پرورش استان واکسیناسیون دانش آموزان گروه سنی ۱۲  تا ۱۸ سال به منظور ایمن‌سازی و مقابله با بیماری کرونا از نیمه دوم مهر ماه آغاز شده است.

وی تاکید کرد: واکسیناسیون دانش آموزان در ۱۶۴ مرکز تجمیعی، خانه های بهداشت، مراکز جامع خدمات سلامت و تیم های سیار در مدارس سطح استان در حال انجام است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایلام اضافه کرد: تعداد دانش آموزان گروه سنی ۱۲ تا ۱۸ سال در استان ۴۸ هزار و ۸۰۵ نفر است که از این تعداد تا امروز ۲۸ هزار و ۷۴۰ نفر با پوشش ۵۸.۸ درصد واکسینه شده اند که انتظار می‌رود با حمایت والدین دانش آموزان و مسوولان مدارس پوشش این گروه سنی در روزهای آینده به درصد مطلوبی افزایش یابد.

به گزارش ایرنا، مجموع مبتلایان استان ۶۱ هزار و ۴۶۲ نفر و مجموع فوتی ها نیز یک هزار و  ۱۰۱ نفر است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha