۱۹۰ اثر به دبیرخانه جشنواره قرآن و عترت دانشگاه فرهنگیان راه یافت 

قزوین - ایرنا- رییس کمیته داوران سی و یکمین جشنواره قرآن و عترت دانشجویان دانشگاه فرهنگیان سراسر کشور گفت: در حال حاضر ۱۹۰ اثر از دانشجویان سراسر کشور به دبیرخانه جشنواره قرآن و عترت دانشگاه فرهنگیان راه یافته و در مرحله داوری قرار دارند.

به گزارش ایرنا ، حسن حکیما روز چهارشنبه با اعلام این مطلب به خبرنگار ایرنا افزود: دانشگاه فرهنگیان در سال های گذشته در مسابقات کشوری حائز رتبه های بسیار خوبی بوده و ما در هر دوره، رقابت بسیار خوبی با سایر دانشگاه های کشور داشته ایم.

وی تصریح کرد: دانشگاه فرهنگیان از لحاظ برگزاری این جشنواره، یکسال از سایر دانشگاه های کشور جلوتر است و به رغم شیوع کرونا، این جشنواره را در دانشگاه فرهنگیان خراسان رضوی برگزار کرد. 

رییس پردیس شهید رجایی قزوین افزود: جشنواره های فرهنگی به صورت کشوری برگزار می شود ولی دانشگاه فرهنگیان قزوین با نوآوری، این مسابقات را با عنوان جشنواره فرهنگی قرآن و عترت به صورت تخصصی برگزار می کند.

وی اضافه کرد: سی و یکمین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه فرهنگیان سراسر کشور در بخش داوری از امروز چهارشنبه  در دو بخش ادبی و معارف در قزوین شروع شده و تا روز دوشنبه هفته آینده ادامه دارد .

این مسوول اظهار داشت : در بخش ادبی شامل داستان نویسی، شعر، نمایش و فیلمنامه، قصه گویی و آیین سخنوری ۱۹۰ اثر از دانشجویان دانشگاه فرهنگیان سراسر کشور دریافت شده است که داوری خواهند شد.

حکیما تصریح کرد: از این تعداد، ۴۵ اثر در بخش داستان، ۴۵ اثر در بخش شعر، ۲۰ اثر در بخش نمایش، ۲۰ اثر در بخش فیلمنامه نویسی، ۳۰ اثر در بخش قصه گویی و ۲۰ اثر در بخش آیین سخنوری است .

 مسوول بسیج اساتید دانشگاه فرهنگیان قزوین افزود:  همچنین بخش معارف شامل مقاله نویسی، تلخیص و نقد کتاب در بخش نهج البلاغه و نهج الفصاحه است و همچنین بخش آوایی در زمینه قرائت، تواشیح، تجوید و حفظ قرآن می باشد که از روز شنبه تا دوشنبه هفته آینده به مدت سه روز برگزار می شود.

رییس پردیس شهید رجایی قزوین با اشاره به اینکه  
ایده شو ، بخش جدید جشنواره در حوزه استارت آپ های قرآنی است، افزود: از فردا بخش هنری و تولید نرم افزار داوری خواهد شد که شامل بخش های مختلف همچون فیلمنامه و نمایشنامه نویسی، طراحی پوستر و بخش های مختلف هنری است.

وی اضافه کرد: همچنبن این بخش شامل ایده های جدید قرآنی در انواع نرم افزار، طراحی و ایده های جدید بوده که جمعا حدود ۲۰ اثر در این زمینه ارائه شده است. 

این مسوول افزود: روز دوشنبه هفته آینده داوری ها به پایان می رسد، روز سه شنبه نتایج اعلام خواهد شد و روز چهارشنبه در اختتامیه جشنواره با حضور ۶ استان و مسوولان استانی و کشوری اسامی نفرات برتر اعلام خواهد شد. 

رئیس کمیته داوران سی و یکمین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه فرهنگیان سراسر کشور یادآور شد: برگزیدگان دانشگاه فرهنگیان در سی و یکمین جشنواره قرآن و عترت با دانشجویان دانشگاه های دیگر وارد رقابت می شوند و به صورت کشوری به رقابت می پردازند.

سی و یکمین جشنواره قرآن و عترت دانشجویان دانشگاه فرهنگیان سراسر کشور به میزبانی قزوین از دیروز آغاز شده است و تا ۲۷ مهر ادامه دارد.

این جشنواره ۲۸ مهر با معرفی برترین‌ها به پایان می‌رسد.

در این مرحله از جشنواره هزار و ۸۰۰ اثر در ۴۳ رشته داوری می‌شود.

این مسابقات در ۱۰ رشته آوایی، معارفی، ادبی، هنری، پژوهشی، فناوری، نهج البلاغه، صحیفه سجادیه، هنرهای گروهی و نوآفرینی‌های قرآنی به صورت مجازی برگزار می‌شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha