استاندار سمنان: تولید ثروت در روستاها از اولویت‌های استان است

ایرنا- سمنان- استاندار سمنان با اشاره به ضرورت ماندن روستائیان در محل زندگی خود، گفت: تولید ثروت در روستاها اولویت نخست استان به منظور جلوگیری از مهاجرت است.

به گزارش ایرنا، سیدمحمدرضا هاشمی روز چهارشنبه در جریان سفر به شهرستان گرمسار به خبرنگاران ابراز داشت: امروز تولید ثروت در روستاها به‌عنوان رمز اصلی موفقیت محسوب می‌شود.

وی بر اولویت قراردادن تولید ثروت در روستاها تاکید و بیان کرد: افزایش گرایش به ماندن روستائیان در محل زندگی خود و خارج شدن روستاها از حالت خوش‌نشینی‌ برای شهرنشینان در گرو تحقق این امر است.

هاشمی به افتتاح ۲ واحد صنعتی و صنایع‌دستی شهرستان گرمسار در حوزه گلیم و نمک در این سفر اشاره و اضافه کرد: اقدامات صورت گرفته در حوزه‌های کاری این واحدها بسیار ارزشمند است.

وی گفت: دست‌اندرکاران این واحدهای صنعتی و صنایع‌دستی در جریان بازدید از این واحدها دغدغه‌هایی را مطرح کردند که در نشست ستاد موانع رفع تولید شهرستان گرمسار پیگیری می‌شود.

استاندار سمنان نقدینگی، مشکلات زیرساختی و تخصیص آب را از جمله این دغدغه‌ها عنوان و اضافه کرد: نشست ستاد موانع رفع تولید شهرستان گرمسار در انتهای بازدید از واحدهای صنعتی و صنایع‌دستی گلیم و نمک این شهرستان تشکیل می‌شود و تصمیمات لازم در این زمینه‌ها اتخاذ خواهد شد.

سفر به گرمسار، سومین سفر شهرستانی استاندار سمنان پس سفر به دامغان و مهدی‌شهر است.

طبق سرشماری نفوس ومسکن سال ۱۳۹۵ کشور ، از کل جمعیت بیش از ۷۰۲ هزار نفری استان سمنان ۴۵ هزار و ۸۱۶ خانوار روستایی در ۵۴۹ روستا و آبادی استان زندگی می کنند.

گرمسار در غرب استان سمنان، به دلیل نزدیکی به پایتخت کشور، حدود نیمی از واحدهای صنعتی و تولیدی استان را در خود جای داده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha