ایران؛ دارای رتبه نخست ناوگان صیادی غرب اقیانوس هند

تهران - ایرنا - رییس سازمان شیلات ایران از رتبه بیست و ششم کشور در صنعت صیادی در جهان خبر داد و گفت: از نظر ناوگان صید و صیادی در غرب اقیانوس هند، رتبه نخست را داریم.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از وزارت جهاد کشاورزی ، «نبی الله خون میرزایی» در مراسم گرامیداشت روز جهانی دریانوردی، افزود: در صید و صیادی جهان، ایران رتبه بیست و ششم را دارد و در اقیانوس هند رتبه دوم و در غرب اقیانوس هند از نظر ناوگان و صید در رتبه نخست هستیم.

معاون وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه ۱۴۰ هزار صیاد ایرانی در عرصه تولید فعال هستند، تصریح کرد: بر اساس برنامه تدوین شده، میزان تولیدات سازمان شیلات در سال گذشته باید یک میلیون و ۳۷۳ هزار تن بود که به دلیل مشکلات مختلف یک میلیون و ۲۶۰ هزار تن آن را محقق سازیم.

خون میرزایی با بیان اینکه در موضوع پرورش ماهی در قفس باید فعالیت‌های خود را توسعه دهیم، گفت: با بومی‌سازی دانش پرورش ماهی در قفس، به خودکفایی ۹۵ درصدی در تأمین تجهیزات قفس دست پیدا کرده ایم.

رییس سازمان شیلات ایران درباره تحقق فعالیت صیادی افزود: طبق برنامه تولید ۶۶۰ هزار تن مدنظر قرار گرفته بود که با تلاش مضاعف عدد ۷۱۵ هزار تن ثبت شد و همچنین در بخش آبزی پروری ۹۱ درصد برنامه ششم محقق شده است.

خون میرزایی ابراز امیدواری کرد تولید محصولات دریایی و آبزی کشور در سال ۱۴۰۴ به دو میلیون و ۶۰۰ هزار تن افزایش یابد.

وی تصریح کرد: عمده تلاش ما توسعه آبزی پروری است تا از ذخایر ملی صیانت بیشتری شود و با توجه به این رویکردها نقش بیشتری در تامین امنیت غذایی داشته باشیم.

به گزارش ایرنا، مجموع تولیدات شیلاتی کشور در سال ۱۳۹۹ به بیش از یک میلیون و ۲۲۲ هزار تن رسیده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha