لیکولنکو: درِ تیم هندبال جوانان به روی همه باز است

تهران- ایرنا- سرمربی تیم هندبال جوانان ایران گفت: درِ تیم جوانان به روی همه بازیکنان باز است و آن‌ها فقط باید خودشان را نشان بدهند.

به گزارش ایرنا، کنفدراسیون هندبال آسیا زمان برگزاری مسابقات قهرمانی جوانان و نوجوانان این قاره را اعلام کرد. بر این اساس هجدهمین دوره مسابقات هندبال قهرمانی پسران جوان آسیا که حکم انتخابی جام جهانی آلمان ۲۰۲۳ را نیز دارد قرار است از ۲۲ تا ۳۱ مرداد ۱۴۰۱ برگزار شود. البته هنوز کنفدراسیون آسیا کشور میزبان این ۲ مسابقه را مشخص نکرده است.

تیم‌های ملی جوانان و نوجوانان ایران تاکنون زیر نظر کادرفنی چند دوره اردو پشت سر گذاشته‌اند.

از این رو «سرگی لیکولنکو» سرمربی تیم هندبال جوانان روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا در خصوص برنامه تیمش برای آمادگی برای مسابقات قهرمانی آسیا اظهار داشت:‌ در حال حاضر با برنامه فدراسیون پیش می‌رویم. شرایط کرونایی روی برنامه‌های ما اثرگذار است اما باید اجرا شوند و امیدوارم بتوانیم با این شرایط به اهداف خود برسیم.

وی ادامه داد: دو، سه تیم در لیگ برتر ایران در نظر گرفتیم که با آن‌ها بازی تدارکاتی داشته باشیم. هر چه به مسابقات نزدیک‌تر شویم، به دنبال برگزاری تورنمنت و دیدارهای تدارکاتی با کیفیت هستیم. قصد داریم در ایران تورنمنت برگزار کنیم و اگر شرایط کرونایی اجازه دهد، قصد برگزاری اردو در خارج از کشور را نیز داریم.

سرمربی تیم جوانان در مورد رصد بازیکنان جوان گفت: کادر فنی تیم جوانان، بازیکنان را زیر نظر گرفتند. بازیکنان آنالیز شدند و اگر شرایط خوبی داشته باشند، دعوت خواهند شد. با کادر فنی در این خصوص وبینار برگزار می‌کنیم و امیدواریم که چهره‌های جدیدی را در تیم جوانان ببینیم. درِ تیم جوانان به روی همه بازیکنان باز است و آن‌ها فقط باید خودشان را نشان بدهند.

لیکولنکو در پاسخ به این پرسش که آیا رده‌های پایه هندبال ایران می‌توانند آینده این رشته را در کشورمان تامین کنند یا خیر عنوان کرد: تیم‌های پایه زیر ساخت تیم بزرگسالان را تشکیل می‌دهند. بازیکنان هر دوره و رده با یکدیگر فرق دارند. یک زمانی از یک تیم پایه، ۲ بازیکن به سطح بالا می‌رسند و زمانی هم از یک تیم پایه، هفت بازیکن خودشان را به سطح بالا می‌رسانند.

سرمربی تیم جوانان ایران افزود: ما کار می‌کنیم تا این نفرات بیشتر شوند و تیم ملی بزرگسالان را تقویت کنند. توانایی همه بازیکنان خوب و یکسان است و پیشرفت آن‌ها بستگی به میزان تلاششان دارد. بازیکنان باید تمرینات مربیان را اجرا کنند تا به هدفی که دارند، برسند. اگر هر بازیکن برای خودش هدف داشته باشد، می‌تواند با تلاش بیشتر به آن برسد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha