تداوم حملات صهیونیست‌ها به کرانه باختری و دستگیری ۹ فلسطینی دیگر

تهران - ایرنا - صهیونیست‌ها امروز (چهارشنبه) بار دیگر تهاجم خود به کرانه باختری و جنایات علیه فلسطینی‌ها را شدت بخشیدند؛ رسانه‌های عربی می‌گویند که این حملات به دستگیری ۹ فلسطینی دیگر منجر شده است.

به گزارش ایرنا، ‌خبرگزاری قطر امروز (چهارشنبه) گزارش کرد: نیروهای رژیم صهیونیستی با دستگیری و حملات بیشتر به جنایات ضدانسانی خود در کرانه باختری ادامه می دهند.

بر اساس این گزارش، تعدادی از فلسطینیان در نتیجه شلیک گلوله‌های گاز اشک‌آور صهیونیست‌ها در استان الخلیل دچار خفگی شدند.  

همچنین صهیونیست‌ها ۹ فلسطینی از جمله زندانیان آزاد شده از مناطق مختلف در سرزمین های اشغالی را دستگیر کردند.

روز گذشته نیز، ارتش رژیم اشغالگر صهیونیستی در جریان درگیری‌هایی که در شهرهای قدس و رام الله رخ داد، دو کودک را که یکی از آنها به ضرب گلوله جنگی زخمی شده بود، دستگیر و ۴ فلسطینی دیگر را بازداشت کرد.

یک نظامی ارتش رژیم صهیونیستی پاسخ سنگ پرانی یک کودک فلسطینی در نزدیکی شهرک سیلواد در شرق رام الله را با گلوله داد و او را از ناحیه پا مجروح کرد.

تداوم حملات صهیونیست‌ها به کرانه باختری و دستگیری ۹ فلسطینی دیگر

بر اساس منابع خبری فلسطین، مجروح یک کودک ۱۵ ساله فلسطینی است که پس از تیراندازی با آمبولانس صهیونیست ها به مکان نامعلومی منتقل شد و نظامیان صهیونیست به آمبولانس فلسطینی اجازه ندادند او را به بیمارستان منتقل کند.

در منطقه باب العمود در مرکز قدس اشغالی نیز یک پسر ۱۴ ساله فلسطینی بر اثر نارنجک صوتی نظامیان صهیونیست در جریان درگیری با جوانان فلسطینی مجروح شد.

صندوق کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) چندی پیش در گزارشی اعلام کرده بود که رژیم اسرائیل بین ۷ مه تا ۳۱ ژوئیه ۲۰۲۱  نُه کودک فلسطینی را کشت و ۵۵۶ کودک دیگر را زخمی کرد و دست کم ۱۷۰ کودک فلسطینی را در همان دوره در قدس اشغالی بازداشت کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha