۶۷ درصد دانش آموزان خراسان شمالی واکسن دریافت کردند

بجنورد- ایرنا- مدیرکل آموزش و پرورش خراسان شمالی گفت: تاکنون ۶۷ درصد از جمعیت دانش آموزی ۱۲ تا ۱۸ سال این استان دُز اول واکسن کرونا را دریافت کرده اند.

مهدی مودی روز چهارشنبه  در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: اولویت اصلی حضوری کردن آموزش و تامین سلامت معلمان، دانش آموزان و اولیای آن ها است براین اساس با همکاری خوب وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و دانشگاه علوم پزشکی استان برای واکسیناسیون این جامعه هدف برنامه ریزی شده است.

وی گفت: تاکنون در مجموع ۷۷ هزار و ۳۰ نفر از دانش آموزان گروه سنی ۱۲ تا ۱۸ سال در سال تحصیلی جدید ثبت نام کرده اند.

مودی با بیان اینکه سیاست آموزش و پرورش برحضوری کردن کلاس های درس است گفت: از اول آبان ماه مدارس شهری با جمعیت کم، حضوری  می‌شود و همچنین از  ۱۵ آبان ماه تمامی مدارس به صورت حضوری برگزار خواهد شد.

وی از مدیران، معلمان، اولیا و دانش آموزان خواست تا به مراکز واکسیناسیون مراجعه و واکسن  کرونا را دریافت کنند.

مودی تعداد کلاس های درس را  در مجموع ۸۶ هزار و ۶۵ کلاس درس در استان اعلام کرد و اظهارداشت: در این کلاس ها ۱۸۵ هزار  دانش آموز مشغول به تحصیل هستند.

وی افزود: یک و نیم درصد دانش آموزان در کشور در خراسان شمالی مشغول به تحصیل هستند که از این تعداد ۴۸ درصد دختر و ۵۲ درصد پسر هستند.

مودی اظهار داشت: ۳۸ درصد مدارس در مناطق روستایی و ۶۲ درصد نیز در مناطق شهری وجود دارد.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان شمالی پیشتر اعلام کرده بود  تا ۲۰ مهرماه سال جاری تمامی دانش آموزان گروه سنی ۱۲ تا ۱۸ سال دُز اول واکسن کرونا را دریافت می‌کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha