۶۰ درصد نوجوانان تربت‌ حیدریه علیه کرونا واکسینه شده‌اند

تربت‌ حیدریه - ایرنا- مدیر روابط عمومی آموزش و پروش تربت‌ حیدریه گفت: جمعیت نوجوان ۱۲ تا ۱۸ ساله واجد شرایط دریافت واکسن کرونا در این شهرستان نزدیک به ۲۵ هزار نفر است که تاکنون ۶۰ درصد آنها، معادل حدود ۱۵ هزار نفر، علیه این ویروس واکسینه شده‌اند.

فرامرز آقابیگی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این آمار مربوط به چهار بخش مرکزی، رخ، کدکن و بایگ تربت حیدریه است و از والدین این شهرستان درخواست می‌شود هرچه سریعتر برای ایمن‌سازی فرزندان خود به مراکز دریافت واکسن کرونا مراجعه کنند.
وی اظهار داشت: طبق مقررات اعلامی از سوی دانشگاه علوم پزشکی، شرط حضور دانش‌آموزان نوجوان در کلاس درس، تزریق واکسن عنوان شده است.
مدیر روابط عمومی آموزش و پروش تربت‌ حیدریه گفت: البته هیچ دانش‌آموزی به صرف واکسن نزدن، از ورود به کلاس درس منع نخواهد شد و شرط حضور افراد واکسینه نشده در کلاس آن است که تست منفی کرونای خود را به مدرسه تحویل دهند.
آقابیگی تصریح کرد: تست کرونای دانش آموزان هر۲ هفته تکرار شود و از آنجا که این برای خانواده‌ها بار مالی به همراه دارد، شایسته است جمعیت واجد شرایط هرچه سریعتر نسبت به دریافت واکسن کرونا اقدام کنند.
اکنون در شهرستان تربت‌حیدریه حدود ۳۹ هزار نفر دانش‌آموز در ۲۶۰ باب مدرسه تحصیل می‌کنند که از این تعداد چهار هزار و ۶۰۰ نفر کلاس اولی هستند.
مرکز شهرستان ۲۲۵ هزار نفری تربت‌ حیدریه در ۱۵۰ کیلومتری جنوب مشهد واقع است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha