زلزله به یک‌هزار و ۴۵۰ خانواده مددجوی کمیته امداد در اندیکا خسارت زد

اهواز-ایرنا- قائم مقام کمیته امداد امام خمینی خوزستان گفت: یک‌هزار و ۴۵۰ خانوار زیر پوشش این نهاد در زلزله اخیر شهرستان اندیکا در ۶۵ کیلومتری مسجد سلیمان، دچار خسارت شدند.

به گزارش ایرنا ناجی عبیاوی چهارشنبه با اشاره به اینکه وضعیت رسیدگی به مناطق زلزله زده اندیکا و مردم این منطقه در اولویت کمیته امداد امام خمینی خوزستان است، بیان کرد:  کمیته امداد تا بهبودی شرایط اندیکا همراه و یاور زلزله‌زدگان نیازمند و مددجویان است و تا بهبودی شرایط زلزله‌زدگان اندیکا و خروج از بحران پای کار خواهد ماند و خدمات‌رسانی همچنان ادامه خواهد داشت.
عبیاوی گفت: از نخستین ساعات وقوع زلزله در چند روز گذشته در شهرستان اندیکا در خوزستان تیم‌های امدادی ، مدیران و نیروهای جهادی کمیته امداد امام خمینی(ره) استان به منطقه اعزام و اقدامات حمایتی از آسیب‌دیدگان آغاز شد.
وی افزود: در مناطق زلزله زده اندیکا خانوارهایی تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی(ره) هستند که خدمات‌ رسانی به این خانواده‌ها آغاز شده است و در حوزه‌های مختلف معیشت، تهیه بسته‌های غذایی و نوشت افزار دانش آموزان اعتبار اختصاص داده شده است. 
قائم مقام کمیته امداد امام خمینی خوزستان در خصوص بررسی وضعیت زلزله‌زدگان مددجو در اندیکا اظهار داشت: پس از وقوع زمین‌لرزه خدمات گوناگون امدادی، معیشتی و غذایی به زلزله‌زدگان ارائه شد و این خدمات همچنان ادامه دارد.
عبیاوی افزود: بعد از حادثه زلزله در اندیکا در راستای وظایف ذاتی و رسالت کمیته امداد امام خمینی، برای ارزیابی و امداد رسانی به خانواده‌های تحت حمایت این نهاد در منطقه حاضر شدیم و در حوزه تعمیر و تهیه وسایل گرمایشی و سایر ملزومات در کنار مردم هستیم.
وی گفت: اعتبار ویژه‌ای برای کمیته امداد امام خمینی شهرستان اندیکا در حوزه تهیه بسته‌های معیشتی برای خانواده ها و همچنین دانش آموزانی که تحصیل می‌کنند در نظر گرفته شده است که در حال آماده سازی برای توزیع است.
قائم مقام کمیته امداد امام خمینی خوزستان افزود:کمیته امداد امام خمینی در زمینه مسکن‌، معیشت و  تجهیزات گرمایشی با توجه به نزدیک شدن به فصل سرما به آسیب دیدگان زلزله اخیر در اندیکا خدمات رسانی می‌کند.

از تاریخ ۱۲ تا ۱۹ مهر جاری پنج زمین لرزه در شهرستان اندیکا رخ داد که بزرگترین آنها ۵.۷ درجه در مقیاس امواج درونی زمین(ریشتر) بود.

بر اساس این گزارش، هلال احمر تاکنون به چهار هزار و ۲۰۰ نفر از آسیب دیدگان زلزله اندیکا امدادرسانی کرده است.

همچنین با اعلام افزایش سرعت عملیات امدادرسانی در مناطق متاثر از زلزله اندیکا، ۱۳۰ نجاتگر داوطلب جمعیت هلال احمر خوزستان به صورت زمینی و هوایی در روند امدادرسانی در مناطق زلزله زده شهرستان اندیکا همکاری می کنند.

۲۶ تیم امداد و نجات جمعیت هلال احمر در بخش های مختلف شهرستان اندیکا در حال خدمت هستند و عملیات امداد رسانی همچنان ادامه دارد.

علاوه بر این نیز در مجموع وضعیت ۲ هزار و ۸۲۹ خانوار در اندیکا مورد ارزیابی قرار گرفت.علاوه بر اندیکا، ۱۵ باب خانه روستایی نیز در بخش سوسن شهرستان ایذه تخریب شده که کار امدادرسانی به اهالی این مناطق ادامه دارد.

اندیکا با مرکزیت شهر قلعه خواجه دارای سه بخش با جمعیت حدود ۸۰ هزار نفر است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha