ونگر: برای آفساید فناوری جدیدی به کار گرفته می‌شود

تهران- ایرنا- مسئول توسعه جهانی در فیفا گفت: ما باید در سرعت تصمیم‌گیری به ویژه در زمینه آفساید پیشرفت کنیم. در جام جهانی ۲۰۲۲ می‌توانیم خیلی سریعتر تصمیمات در خصوص آفساید را بگیریم.

به گزارش ایرنا و به نقل از سایت گل، در حال حاضر فناوری‌های گل‌لاین و VAR در سراسر جهان به تصمیم گیری‌های داوران در فوتبال کمک می‌کنند. «آرسن ونگر» سرمربی اسبق آرسنال معتقد است که تصمیم‌گیری در مورد آفساید خیلی زمان می‌برد و این موضوع باید روند سریع‌تری داشته باشد. 

ونگر که هم‌اکنون مسئول توسعه جهانی در فیفا است، معتقد است که گام بزرگ بعدی رو به جلو است و به زودی قانون آفساید برای داوران تسهیل می‌شود. او در این خصوص گفت: ما باید در سرعت تصمیم‌گیری به ویژه در زمینه آفساید پیشرفت کنیم. در جام جهانی ۲۰۲۲ می‌توانیم خیلی سریعتر تصمیمات در خصوص آفساید را بگیریم.

وی ادامه داد: این موضوع بازی را کمتر متوقف می‌کند. در خصوص کمک داور ویدئویی می‌توان از این اتفاق ایراد گرفت. شانس خوبی وجود دارد که آفساید در جام جهانی ۲۰۲۲ به صورت خودکار انجام شود. این موضوع محرمانه است اما این پیشرفت بعدی در امر قضاوت خواهد بود.

ونگر در دفاع از VAR بیان کرد: این سیستم از اشتباهات داوران در مسابقات بزرگ جلوگیری کرده است. ما در مسابقات تعیین‌کننده متوجه شدیم که VAR می‌تواند از تصمیم‌گیری‌های بد جلوگیری کند اما مواردی وجود دارد که هنوز باید کامل شوند. این سیستم یک فرایند جدید است. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha