۲۱ مهر ۱۴۰۰،‏ ۱۰:۵۴
کد خبرنگار: 2668
کد خبر: 84502615
۰ نفر

برچسب‌ها

۲۱ هزار مترمربع از اراضی ملی ایلام رفع تصرف شد

ایلام- ایرنا - مدیرکل راه و شهرسازی ایلام گفت: ۲۱ هزار و ۲۲۰ متر مربع از اراضی ملی این استان به ارزش ۲۱ میلیارد و ۴۸۶ میلیون تومان در سال جاری با همکاری مراجع قضایی و نیروی انتظامی رفع تصرف شده است.

عبدالله بهادری روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه یگان حفاظت از اراضی این اداره کل فارغ از هر حاشیه و جو سازی همواره با حمایت قاطع نیروی محترم انتظامی و دستگاه قضا در راه حفظ بیت المال با پدیده زمین خواری برخورد قانونی دارد، اظهار داشت: این میزان اراضی ملی در سال جاری در قالب ۵۰ مورد رفع تصرف توسط یگان حفاظت این اداره کل از دست افراد سود جو خارج شده است.

وی افزود: ۲ هزار و ۵۰ متر مربع از این میزان رفع تصرف اراض ملی مربوط به مرکز استان با ارزش ۶ میلیارد تومان و ۱۹ هزار و ۱۷۰ متر مربع به ارزش ۱۵ میلیارد تومان مربوط به سایر شهرستان ها بویژه شهرستان مرزی دهلران بوده است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان ایلام تاکید کرد: طی سال گذشته طی ۳۳۴ مورد رفع تصرف میزان ۳۹ هکتار از زمینهای ملی و دولتی سطح استان به ارزش ۳۵۰ میلیارد تومان از دست اشخاص سود جو خارج شده است.

بهادری یادآور شد: چنانچه مردم قصد خرید املاک در محدوده و حریم شهرهای سطح استان را دارند، ابتدا استعلامات لازم در این خصوص را از طریق اداره کل راه و شهرسازی بعمل و از خرید هرگونه اراضی فاقد سند مالکیت رسمی از افراد سودجو پرهیز کنند.

فرمانده یگان حفاظت از اراضی ملی اداره کل راه و شهرسازی ایلام نیز در این خصوص گفت: یگان حفاظت این اداره کل با قاطعیت تمام مقابل افراد سود جو و فرصت طلب ایستاده و دست متجاوزان به اموال عمومی و بیت المال را کوتاه می کند.

فریدون یاسمی افزود: مردم در معاملات خود شرایط احتیاط را رعایت کرده و پس از استعلامات لازم از اداره کل راه و شهرسازی و سایر ادارات مربوطه نسبت به خرید ملک اقدام کنند و در مواجهه با زمین‌خواری با شماره تلفن شبانه روزی ۱۶۵۶ یگان حفاظت اطلاع دهند.

استان ایلام با ۵۸۰ هزار نفر جمعیت و ۲ میلیون هکتار مساحت و با داشتن ۴۲۳ کیلومتر مرز با کشور عراق در غرب کشور قرار دارد.

۸۷ درصد مساحت استان ایلام را جنگل ها، مراتع و عرصه های ملی تشکیل می دهد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha