۲۱ مهر ۱۴۰۰،‏ ۷:۳۶
کد خبرنگار: 1465
کد خبر: 84502539
۰ نفر

برچسب‌ها

خداحافظی تیم خاتم اردکان از لیگ برتر والیبال کشور
عکس از اینترنت است

یزد- ایرنا- تیم والیبال خاتم اردکان که دومین نماینده استان یزد در لیگ برتر قهرمانی باشگاه‌های کشور است امسال به علت بدهی مربوط به سال های گذشته و محقق نشدن مطالبه فدراسیون از گردونه رقابت ها خارج شده است.

طبق مقررات فدراسیون والیبال یکی از مهمترین و اصلی‌ترین شرط حضور تیم‌ها در لیگ برتر، تسویه حساب کامل بدهی سال های گذشته است که مسئولان باشگاه فرهنگی ورزشی خاتم اردکان در موعد مقرر موفق به این عمل نشدند و این تیم ریشه‌دار با مسابقه های فصل جدید خداحافظی کرد.

تیم یادشده از سال های گذشته بابت مطالبه بازیکنان و بخشی مرتبط با فدراسیون والیبال حدود ۱۰ میلیارد ریال بدهی داشت که به رغم پیگیری و تلاش علاقه‌مندان و دست‌اندرکاران باشگاه محقق نشد و در لیگ برتر امسال باشگاه‌های  کشور حضور ندارد .

تنها علت اصلی شرکت ندادن تیم خاتم در قرعه‌کشی برای حضور در لیگ امسال ،بدهی است، اگر مسئولان اجرایی ، ورزشی و صنایع استان به خصوص در شهرستان مستعد اردکان همکاری و پیگیری لازم را انجام می‌دادند شاهد حذف سهمیه یزد نبودیم .

 برای یزد که جزو مناطق برتر کشور در حوزه معدن ( دومین استان معدنی ایران) و صنعت ( چهارمین منطقه صنعتی کشور) محسوب می‌شود به هیچ وجه پذیرفته و قابل توجیه نیست که شاهد مشکل مالی  برای تیم‌ها و حضور در لیگ‌های معتبر ملی باشیم به خصوص برای اردکانی که مهد والیبال استان محسوب می‌شود.

اگر مدیران صنایع و واحدهای تولیدی استان یزد به مسئولیت های اجتماعی خود در قبال خدماتی که دریافت می‌کنند عمل کنند، گره بسیاری  از مشکل تیم‌ها و باشگاه‌های مختلف ورزشی برای حضور در رقابت ها و لیگ‌ها رفع می‌شود، هرچند در این خصوص برخی مواقع خیلی محدود اقدام هایی از سوی آنها انجام شده است.

مطالبه بر حق جامعه ورزش به خصوص علاقه‌مندان به رشته والیبال است که در خصوص شرکت نداشتن تیم خاتم اردکان در لیگ امسال که مسابقه ها بر اساس قرعه‌کشی صورت گرفته  و به زودی آغاز می‌شود به افکار عمومی پاسخگو باشند که این کار موضوعی مهم است .

قرعه کشی سی و پنجمین دوره مسابقه لیگ برتر والیبال فصل ۱۴۰۰، هفدهم مهرماه امسال برگزار شد و بدون حضور تیم خاتم اردکان دیگر نماینده استان یعنی مقاومت شهداب با شهرداری گنبد، فولاد سیرجان، آذرباتری و شهرداری ارومیه، ملل مریوان، سپاهان اصفهان، مس رفسنجان، لبنیات هراز آمل، پاس گرگان ،🟠سایپا و پیکان تهران،  شهرداری ورامین و هورسان رامسر هم گروه شد.

این پیکارها زیرنظر فدراسیون به صورت دوره‌ای و رفت و برگشت با توجه به تداوم شیوع ویروس کرونا از اسفند ماه ۱۳۹۸ تاکنون با رعایت نکات بهداشتی از یکشنبه دوم آبان‌ماه امسال آغاز می‌شود و در پایان تیم قهرمان به عنوان نماینده والیبال ایران در مسابقه قهرمانی باشگاه‌های آسیا شرکت می‌کند.

فعالیت تیم والیبال اردکان در سال ۱۳۸۸ با نام شفق در لیگ زیر گروه باشگاه‌های کشور شروع شد و پس از چند سال حضور در  لیگ دسته اول و کسب ۲ مقام  قهرمانی و یک مقام نایب قهرمانی از سال ۱۳۹۴ پا به عرصه لیگ برتر کشور گذاشت.

مطابق آمارهای منتشره سازمان صنعت، معدن و تجارت(صمت) یزد سه هزار و ۷۰۰ پروانه صنعتی با سرمایه گذاری اسمی ۸۰ هزار میلیارد ریال و با حدود ۱۰۰ هزار نفر اشتغال در استان وجود دارد و یزد در حالی که ۱.۱ درصد جمعیت کشور را داراست ولی به لحاظ تولید صنعتی ۴.۴ درصد سهم این بخش را در اختیار دارد.

یزد به عنوان چهارمین استان صنعتی و دومین استان معدنی کشور شناخته می‌شود که در تولید محصول کاشی و سرامیک رتبه نخست، محصول نساجی با ۲۵ درصد تولید جایگاه دوم و تولید فولاد در جایگاه سوم قرار دارد.

استان یزد با حدود یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر جمعیت  ۴۸ هیات ورزشی و ۶۲ هزار ورزشکار زیرپوشش بیمه  دارد که حدود ۲ هزار نفر آنها در رشته والیبال فعالیت دارند.

مرکز شهرستان ۱۲۰ هزار نفری اردکان در ۶۰ کیلومتری شمال غرب شهر یزد قرار دارد .

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha