۲۰ مهر ۱۴۰۰،‏ ۲۳:۴۱
کد خبرنگار: 2254
کد خبر: 84502478
۰ نفر

برچسب‌ها

دهمین نمایشگاه بین‌المللی تسلیحات نظامی صربستان گشایش یافت

بلگراد-ایرنا- دهمین نمایشگاه بین‌المللی تسلیحات نظامی با عنوان "مشارکت ۲۰۲۱ " صربستان روز سه شنبه با حضور «آلکساندر ووچیچ» رئیس جمهوری، وزیر دفاع، رئیس ستاد مشترک ارتش و دیگر مقامات این کشور و وابستگان نظامی سفارت‌خانه‌های مقیم در  بلگراد گشایش یافت.

به گزارش ایرنا، در این نمایشگاه که بزرگترین نمایشگاه تسلیحات و تجهیزات نظامی در منطقه به شمار می‌رود، ۱۳۲ غرفه شرکت دارند که ۳۶ غرفه از ۱۶ کشور خارجی از جمله از  اتریش، چین، روسیه، آمریکا، دانمارک، کانادا، فرانسه، آلمان و ایتالیا هستند.

«آلکساندر ووچیچ» رئیس جمهوری صربستان با حضور در مراسم افتتاحیه این نمایشگاه از سلاح های جدیدی که در صربستان تولید و در حال توسعه است، بازدید کرد.

وی گفت، حضور  ۲۵ کارخانه تولید سلاح و مهمات نظامی از روسیه، بزرگترین شرکت‌های چینی، مهمترین شرکت های غربی و شرکت‌های نظامی اروپایی از جمله از فرانسه و ایتالیا نشان می‌دهد که اهمیت نمایشگاه اسلحه در بلگراد در حال افزایش است.

صربستان یکی از کشورهایی است که می‌تواند به صورت مستقل پروژه هواپیما را طراحی، تولید و برای پرواز آزمایش کند.

سیستم‌های پشتیبانی خمپاره و نارنجک انداز با کالیبرهای مختلف، خمپاره انداز جدید از نوع نورا، سلاح‌های زره پوش، موشک انداز چند شبکه‌ای، هواپیمای 'کوباتس' (شاهین)، سیستم موشکی جدید به نام آلاس مجهز به فرماندهی اطلاعاتی، موشک‌های هدایت شونده، سلاح‌های پیاده نظام و سیستم‌های پشتیبانی برای آتشبارها، توپ‌های کالیبر متوسط، تانک و سایر وسایل نقلیه زره پوش نیز از دیگر سلاح و تجهیزات نظامی صربستان در این نمایشگاه در معرض دید بازدیدکنندگان قر ار دارد.

تجهیزات ارتباطات از راه دور، واحدهای مهندسی و تجهیزات ضد تروریستی و سیستم‌های نظامی برای کشتی‌ها، رادار و تجهیزات کامپیوتری، چرخ بال و هواپیماهای بدون سرنشین، هواپیماهای شکاری و بمب افکن و سیستم‌های حفاظت از سلاح‌های شیمیایی بیولوژیکی نیز از جمله تجهیزات و تسلیحات کشورهای شرکت کننده مستقر در این نمایشگاه به شمار می‌روند.

چرخ بال چند منظوره ایرباس مدل Х-۱۴۵М  که صربستان به آن مجهز است و برای  حمایت از نیروهای ویژه مورد استفاده قرار می‌گیرد، در این نمایشگاه به نمایش گذاشته شده است.

در این نمایشگاه همچنین  بیش از ۷۰ نوع سلاح و تجهیزات نظامی از موسسه های فنی نظامی که به طور مستقل یا همراه با صنایع دفاعی صربستان کار می‌کنند، به نمایش گذاشته شدند.

بر اساس این گزارش، با تغییراتی که در قانون از طرف وزارت دفاع بوجود آمده شرکت‌های خارجی می‌توانند در صنایع دفاعی صربستان تا ۴۹ درصد مشارکت کنند.

برچسب‌ها

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha