خیران ملکان امسال ۵۲ میلیارد ریال به بیمارستان فارابی کمک کرده‌اند 

مراغه- ایرنا- فرماندار ملکان گفت: خیران شهرستان امسال ۵۲ میلیارد ریال به بیمارستان فارابی کمک کرده‌اند که برای احداث ساختمان «سی‌تی اسکن»، خرید دستگاه اکسیژن‌ساز، ماسک و تجهیزات پزشکی و وسایل دیگر مورد نیاز بیمارستان صرف شده است.

نقی محمدی روز سه‌شنبه در آیین تجلیل از خیران سلامت این شهرستان بیان کرد: همچنین با مساعدت خیران دستگاه‌های اکسیژن‌ساز و امحای زباله‌های بیمارستان فارابی نیز در ایجاد شده است. 

وی افزود: بخش امحای زباله‌های بیمارستان با هزینه نزدیک به یک میلیارد تومان به منظور حفظ محیط زیست و سلامت بیماران و مراجعه‌کنندگان راه‌اندازی شده و دستگاه اکسیژن‌ساز نیز به صورت شبانه‌روزی به بیماران کرونایی و نیازمند خدمات ارائه می‌کند.

امام جمعه بخش لیلان نیز در این آیین گفت: عمل صالح و کار ماندگار توشه و ذخیره برای سفر آخرت خواهد بود و در این میان خیران از این امتیاز برخوردار هستند.

حجت‌الاسلام  علی غفاری تصریح کرد: در جامعه همیشه انسان هایی هستند که در بحث بهداشت و درمان زحمات زیادی می‌کشند، ولی کاری که خیران حوزه سلامت انجام می‌دهند، بسیار قابل قدردانی است.

وی ضمن تاکید بر اینکه خیران حوزه سلامت معامله‌ای پر سود را با خدای خود انجام می‌دهند، افزود: حوزه سلامت به ‌عنوان یکی از شاخصه‌های اصلی امر توسعه در کشور محسوب می‌شود.

به گزارش ایرنا در پایان این آیین از خیران سلامت ملکان تجلیل شد؛ این شهرستان با ۱۱۰هزار نفر جمعیت در فاصله ۱۵۵کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان‌شرقی واقع است.

برچسب‌ها

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha