تولیت آستان قدس رضوی: مرزبانان ما در میان آتش مانع ورود ناامنی می‌شوند

مشهد-ایرنا- تولیت آستان قدس رضوی گفت: مرزبانان کشور از مرزهایی محافظت می‌کنند که در برخی مناطق، آن طرفش اصلا حکومتی وجود ندارد و داعش و دیگر تروریست‌ها کمین کرده‌اند، مرزبانان غیور ما در میانه آتش ایستاده‌اند تا مانع ورود ناامنی به کشور شوند.

به گزارش روز سه‌شنبه پایگاه خبری آستان قدس رضوی حجت الاسلام احمد مروی در جمع سربازان و فرماندهان مرکز آموزش علوم و فنون مرزبانی ثامن الائمه(ع) مشهد افزود: کار مرزبانان در تأمین امنیت جامعه از آنچنان اهمیتی برخوردار بوده که امام سجاد(ع) در میان آن همه دعای بلند معرفتی در صحیفه سجادیه از مرزبانان غفلت نکرده‌اند و حتی برای مرزبانان حکومت بنی امیه که حکومتی غاصب و ظالم است نیز دعا می‌کنند که نشان دهنده اهمیت موضوع امنیت در نگاه اولیا و پیشوایان دین است.

وی مرزها را از نقاط بسیار مهم و راهبردی برای امنیت کشور دانست و اضافه کرد: امنیت، بنیادی ترین نیاز برای جوامع و مهمترین عامل برای رشد، توسعه و پیشرفت هر جامعه‌ای است، به طوری که تمام نعمت‌ها و شکوفایی استعدادها در پرتوی عنصر امنیت بوده و نقش مرزبانان در ایجاد و حفظ امنیت کشور بسیار مهم و تعیین کننده است.

تولیت آستان قدس رضوی از تلاش‌ها، دلاوری‌ها و ایثارگری‌های نیروهای نظامی و انتظامی برای تأمین نظم، آرامش و امنیت زائران حرم مطهر رضوی تقدیر و تمام مجاهدان عرصه نظم و امنیت کشور را در ثواب زیارت زائران بارگاه قدس امام رضا(ع) شریک دانست.

مروی افزود: امروز شاید مردم در عرصه‌‎هایی دغدغه‌مند باشند اما هیچ کس در مقوله امنیت دغدغه‌ ندارد، در بسیاری از کشورهای منطقه مردم نمی‌دانند از خانه که بیرون می‌روند آیا زنده باز خواهند گشت یا نه، اما در ایران هیچ کس دغدغه امنیت ندارد که نعمتی بسیار بزرگ است.

وی در ادامه به حادثه تروریستی بمب گذاری در مسجد شیعیان ولایت قندوز افغانستان که منجر به شهادت بیش از ۱۰۰ نفر از نمازگزاران شد اشاره کرد و اظهار  داشت: ایجاد گروه وحشی و تروریستی داعش توسط آمریکا و صهیونیسم که به نام اسلام و مسلمانان در مسجد بمب گذاری می‌کنند و نمازگزاران را به شهادت می‌رسانند از عمق توطئه شیطانی استکبار حکایت دارد به طوری که دیگر نیاز نیست سربازان آمریکایی و اسرائیلی علیه مسلمانان اقدامی انجام دهند و از میان خود مسلمانان عده‌ای انسان‌ جاهل و گمراه را برای وحشیگری به کار بسته‌اند.

تولیت آستان قدس رضوی در بخش دیگری از سخنان خود به نحوه جدایی بحرین از ایران اشاره و بیان کرد: در دوران رژیم پهلوی که مدام شعار ملی‌گرایی و وطن پرستی سر داده می‌شد مجمع الجزایر بحرین بدون حتی شلیک یک گلوله و تنها با دستور انگلیس و آمریکا از کشور جدا شد، زیرا فردی بی‌اراده، نالایق و بزدل فرماندهی کل قوا را برعهده داشت.

مروی افزود: در دوران دفاع مقدس تمام استکبار علیه ایران متحد و از صدام دفاع می‌کرد در شرایطی که حتی سیم خاردار به ایران نمی‌دادند، کشورهای غربی با تحویل هواپیما، موشک، انواع تسلیحات، مشاوره نظامی و کشورهای حاشیه خلیج فارس با حمایت‌های مالی فراوان، هرآنچه در توان داشتند را برای پشتیبانی از صدام به میدان آورده بودند اما یک وجب از خاک این کشور را نتوانستند جدا کنند که طی ۲۰۰ سال اخیر بی سابقه است.

وی اضافه کرد: امروز یک فقیه و مجتهد جامع الشرایط و انسانی صالح، شجاع، سیاستمدار، وطن دوست و خدا ترس فرماندهی کل قوا را برعهده دارد و این یک افتخار است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha