۱۰ هزار مگاوات برق از نیروگاه‌های تجدید پذیر تولید می‌شود

تهران - ایرنا - رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: در نشست امروز با وزیر نیرو تفاهم شد که در ۴ سال آینده ۱۰ هزار مگاوات برق یعنی ۲ برابر تعهدات برنامه ششم توسعه از محل نیروگاه‌های تجدیدپذیرتولید شود.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا،  محمدرضا پور ابراهیمی در جمع خبرنگاران در تشریح نشست امروز - سه‌شنبه - کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، گفت: نشست کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی امروز با حضور وزیر نیرو و نماینده تشکل‌ها و سندیکای بخش خصوصی صنعت برق تجدید پذیربرگزار شد در این نشست عدم توجه به صنعت تولید برق تجدید پذیر در دولت‌های یازدهم و دوازدهم آسیب شناسی شد.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: بر اساس گزارش قرائت شده در نشست کمیسیون اقتصادی باید در قالب برنامه ششم توسعه ۵ هزار مگاوات برق از محل نیروگاه‌های تجدیدپذیر وارد شبکه می‌شد اما دولت به یک دهم تعهدات خود نیز عمل نکرده است.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی، بیان داشت: در نشست امروز کمیسیون با وزیر نیرو تفاهم شد که ظرف ۴ سال آینده ۱۰ هزار مگاوات برق یعنی ۲ برابر تعهدات برنامه ششم توسعه از محل نیروگاه‌های تجدیدپذیرتولید شود که عدد بسیار بزرگی است، در این بخش نیازمند تصمیماتی در حوزه اقتصاد انرژی و نحوه محاسبات هستیم.

وی افزود: در نشست امروز مقرر شد تصمیمات و مدل‌های مرتبط با اقتصاد انرژی اتخاذ شده به صورت کار مشترک بین کمیسیون اقتصادی، وزارت نیرو و نمایندگان بخش خصوصی عملیاتی شود.

 نماینده مردم کرمان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: برنامه بسیار خوبی توسط وزارت نیرو در خصوص ساماندهی نیروگاه‌های که راندمان آنها بسیار پایین است و برخی از آنها با ۲۰ تا ۳۰ درصد ظرفیت تولید خود کار می‌کنند در کمیسیون  اقتصادی ارائه شد.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، گفت: قرار است ظرف یک ماه آینده تمامی محورهای مشکلات مرتبط با عملیات اجرای در بخش سرمایه گذاری تولید انرژی‌های تجدید پذیر در کارگروه مشترک کمیسیون اقتصادی و وزارت نیرو برطرف شود و یک ماه آینده علاوه بر اعلام نتایج، برنامه جدیدی در حوزه سرمایه گذاری در بخش انرژی‌های تجدید پذیر ارائه و در دستور کار قرار بگیرد.

وی ابراز امیدواری کرد که با همکاری مجلس، دولت و وزرات نیرو شاهد اتفاقات خوبی طی ماه‌ها و سال‌های آینده در زمینه افزایش ظرفیت تولید برق باشیم زیرا این حوزه یکی از ظرفیت‌های کشور است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha