۲ هزار کیلوگرم مواد مخدر در خراسان شمالی کشف شد

بجنورد- ایرنا- دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان شمالی گفت: در ۶ ماهه نخست امسال، ۲ هزار کیلوگرم مواد مخدر سنتی و صنعتی در استان کشف شد که نسبت به مدت مشابه پارسال پنج درصد کاهش دارد.

سعید آیتی روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از این میزان بیش از یکهزار و ۹۶۰ کیلوگرم مربوط به کشف مواد مخدر سنتی و ۴۵ کیلوگرم نیز در حوزه مواد مخدر صنعتی بوده است.

وی با اشاره به اجرای ۲۵۰ طرح مقابله با خرده فروشان در استان، گفت: در راستای پاکسازی مناطق و ارتقای امنیت اجتماعی ۹۴۷ نفر دستگیر و به مقامات قضایی تحویل داده شدند.

آیتی افزود: همچنین ۳۶۲ معتاد نیز دستگیر و در مراکز ماده ۱۶ و تبصره دوم ماده ۱۶ نگهداری می شوند.

وی با بیان اینکه تنها یک مرکز نگهداری ماده ۱۶ در استان وجود دارد، خاطرنشان کرد: هم اینک از ۱۹ کمپ ترک اعتیاد بخش خصوصی، ۱۳ کمپ فعال هستند که می توانند با ۵۰ درصد ظرفیت فعالیت کنند.

آیتی با بیان اینکه اعتبارات فرهنگی مبارزه با مواد مخدر در ۶ ماهه دوم سال ابلاغ می شود، تصریح کرد: یکی از طرح های فرهنگی شاخص مبارزه با مواد مخدر طرح «یاریگران زندگی» است که با هدف کاهش آسیب‌های اجتماعی، رفتارهای پرخطر و مبارزه با اعتیاد در مدارس استان اجرایی خواهد شد.

وی افزود: همچنین امسال شورای مبارزه با مواد مخدر، ۱۵۵میلیون ریال برای برگزاری کارگاه آموزشی آسیب های اعتیاد در دانشگاه های بجنورد و علوم پزشکی بجنورد هزینه کرد.

آیتی با بیان اینکه شیوع اعتیاد در خراسان شمالی نسبت به جمعیت فعال استان ۷.۲۱ درصد است، گفت: یک و نیم درصد این جمعیت فعال درگیر اعتیاد را بانوان استان تشکیل می دهند.

جمعیت این استان ۸۶۳ هزار نفر است و ۴۴ درصد از این جمعیت در روستاها سکونت دارند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha