رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ناجا: مرزبانی؛ ستون استوار امنیت در کشور است

تهران - ایرنا - رئیس سازمان عقیدتی سیاسی نیروی انتظامی با بیان اینکه اقدام مرزبانان در اجرای طرح مواسات و همدلی مومنامه شایسته است، گفت: مرزبانی کانون و ستون استوار امنیت در کشور است.

به گزارش ایرنا از پایگاه خبری پلیس، حجت الاسلام و المسلمین "سیدعلیرضا ادیانی" عصر سه شنبه در حاشیه آیین مواسات و همدلی مومنامه مرزبانان در ستاد مرزبانی و نشست با مرزبانان با گرامی داشت هفته نیروی انتظامی و آغاز ماه ربیع الاول، گفت: توفیق شد تا در این ایام خجسته در جمع فرماندهان، مدیران و کارکنان ستاد مرزبانی ناجا حضور پیدا کنم و این ایام را به همه مرزبانان غیور تبریک عرض نمایم.

وی با اشاره به پیام روح بخش مقام معظم رهبری "مدظله العالی" در وصف نیروی انتظامی به مناسبت هفته ناجا، افزود: این پیام خون تازه و جدیدی را در این نیرو دمید و باب وظیفه سربازی این پیام تاریخی را می توان نقطه عطف ناجا به مصداق یکی از موضوعات جهادی تبیین کرد.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی نیروی انتظامی ادامه داد: مقام عظمای ولایت فرمودند؛ نیروی انتظامی یکی از ستون های استوار امنیت در کشور است، این تعبیر ارزشی گوارای وجود کارکنان خدوم ناجا و مرزبانان غیور باد.

حجت الاسلام و المسلمین "سیدعلیرضا ادیانی" در بخش دیگر سخنان خود بر قدرت نیروهای مسلح کشور تأکید کرد و اظهار داشت: آن چیزی که نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران را از سایر نیروهای مسلح دنیا متمایز کرده و به آن قدرت بخشیده است، معنویت و باورهای دینی است.

وی با اشاره به شکست مفتضحانه آمریکا در کشور افغانستان و عراق، گفت: نیروهای آمریکایی در مقابل یک عنصر بسیجی در خلیج فارس به نشانه تسلیم دست ها را بالا می آورند که این نشان از قدرت و اعمال اراده نیروهای مسلح ماست.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی نیروی انتظامی اظهار داشت: آحاد نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران به ویژه مرزبانی نیروی انتظامی، توانایی ایستادگی در مقابل دشمنان را دارند و این مهم نشأت گرفته از روحیه شهادت طلبی مرزبانان است.

حجت الاسلام و المسلمین ادیانی با بیان اینکه روحیه شهادت طلبی نیروهای مسلح و مرزبانان بازدارنده است، افزود: شعار "شهید شویم پیروزیم و کشته شوید پیروزیم" نشان از اراده و بعد معنویت، اعتقاد و باورهای دینی می باشد که بحمدالله این مهم در نیروی انتظامی و مرزبانان غیور مشهود است.

وی با اشاره به اجرای طرح شایسته مواسات و همدلی مومنانه مرزبانان برای نیازمندان، گفت: سربازان و مرزبانان ناجا در مسیر یک انسان مومن حرکت می کنند و این نوع اقدامات انسان دوستانه جای تقدیر و تشکر دارد.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ناجا با اشاره به احداث نمازخانه جدید ستاد مرزبانی ناجا، اظهار داشت: نمازخانه محل رشد و ارتقاء مومنان است همه اقدامات مومنامه را ذیل نماز تعریف می کنند و امروز این حرکت مرزبانی در راستای ارتقاء معنویت مرزبانان است.

حجت الاسلام و المسلمین ادیانی در پایان مرزبانی را کانون ستون استوار امنیت در کشور دانست و تأکید کرد: به مقام ارزشمند مرزبانان باید ارج نهاد چرا که برای رضای خداوند متعال از مرزها مراقبت می کنند و همه حرکات آنها در مسیر تأمین امنیت مرزها در راه خداست.

خانواده شهدا و جانبازان عناصر موثر و نقش آفرین در کشور

 فرمانده مرزبانی ناجا گفت: ارزش خانواده شهدا که حرمت خون شهیدشان را حفظ کردند بسیار والاست و این عزیزان یکی از مؤثرترین و نقش‌آفرین‌ترین عناصر کشورند.

سردار "احمدعلی گودرزی" در همایش سراسری تجلیل از خانواده شهدا، ایثارگران، جانبازان و بازنشستگان نیروی انتظامی که به مناسبت هفته ناجا از طریق ویدئو کنفرانس برگزار شد، گفت: خانواده‌ شهدا و ایثارگران از نظر تأثیر و ارزش رفتار و حرکت، فقط با خود شهدا قابل مقایسه هستند؛ با هیچ قشر دیگری در انقلاب، این مجموعه قابل مقایسه نیستند.

وی افزود: ارزش مادران و پدران، همسران و فرزندان و بازماندگان که حرمت خون شهیدشان را حفظ کردند بسیار والاست و این عزیزان یکی از مؤثرترین و نقش‌آفرین‌ترین عناصر کشورند.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ناجا: مرزبانی؛ ستون استوار امنیت در کشور است

فرمانده مرزبانی ناجا تصریح کرد: اگر ما در زمینه‌های سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، آبادی کشور و عزت ملت هر پیشرفتی در طول این انقلاب کسب کردیم، مرهون فداکاری آن کسانی است که در بحرانی ترین روزها و سخت‌ترین آزمون‌ها سینه‌هایشان را سپر کردند و رفتند و در مقابل خطر ایستادند و هوشیارانه و صبورانه مقاومت کردند و جنگیدند.

سردار گودرزی با بیان اینکه از نام شهید و افتخار آن نباید هرگز غفلت کنیم، اظهار داشت: یاد شهدا نباید در جامعه‌ ما از ذهنیت‌ها خارج شود، یاد شهدا را باید زنده و آن را گرامی داشت.

وی در بخش دیگری از سخنان خود اکرام بازنشستگان را احترام به ارزش‌های انسانی و اخلاقی دانست و اظهار داشت: بازنشستگان الگوی استقامت و اقتدار شاغلان ناجا و مرزبانی هستند.

فرمانده مرزبانی ناجا پیشرفت و اقتدار نیروی انتظامی را مرهون تلاش بی وقفه و بی دریغ بازنشستگان دانست و اظهار کرد: تکریم بازنشستگان، فرصت و بهانه ای است برای پاسداشت و تقدیر از این گنجینه های ارزشمند که هر یک زمانی در حوزه کاری خود در پیشبرد و تحقق اهداف ناجا تلاش کرده و ادامه کار را اکنون به نسلی دیگر واگذار کرده اند.

سردار گودرزی در ادامه با اشاره به اینکه امنیت امروز کشورمان مرهون زحمات گذشتگان است، تصریح کرد: امروزه تلاش مرزبانی ناجا بر این است تا امانتی را که از گذشتگان به نام امنیت ارث رسیده، با تلاش مضاعف حفظ کند و حتی آن را ارتقاء بخشد.

گفتنی است؛ در پایان این همایش از تعدادی از خانواده شهدا، جانبازان و بازنشستگان مرزبانی ناجا با اهداء لوح تقدیر، تجلیل و قدردانی شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha