قرارگاه مرکزی مناطق زلزله زده اندیکا آغاز به کار کرد

اهواز - ایرنا - معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خوزستان از آغاز فعالیت قرارگاه مرکزی مناطق زلزله زده در شهرستان اندیکا خبر داد.

فاضل عبیات روز سه شنبه در جریان تشکیل این قرارگاه در اندیکا بیان کرد: با توجه به شرایط دشوار زندگی مردم مناطق زلزله زده ، قرارگاه مرکزی مناطق زلزله زده اندیکا با هدف ساماندهی، یکپارچه‌سازی، تسریع در امدادرسانی و اقدامات لازم در این رابطه تشکیل و آغاز به کار کرده است.

وی افزود: مصوبات این قرارگاه در حکم مصوبات ستاد مدیریت بحران خوزستان است و تمام دستگاه‌های اجرایی مکلف به اجرای مصوبات آن هستند.

عبیات، با اشاره به اینکه روند کمک‌رسانی به مناطق زلزله زده با مشارکت دستگاه‌های اجرایی خوزستان با محوریت جمعیت هلال احمر تسریع یافته است گفت: مهمترین دغدغه موجود در این منطقه، بازسازی منازل و امکان اسکان مجدد خانواده‌ها است.

وی بیان‌ کرد: روند ساماندهی امور با محوریت قرارگاه مرکزی مناطق زلزله زده اندیکا آغاز شده است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خوزستان افزود: بخشی از خدمات رسانی به مردم زلزله زده اندیکا با مشارکت سپاه در حال انجام است و روند اجرایی این خدمات رسانی ها امروز با حضور فرمانده سپاه ولی‌عصر (عج) خوزستان نیز در نشست این قرارگاه بررسی خواهد شد.

از تاریخ ۱۲ تا ۱۹ مهر جاری پنج زمین لرزه در شهرستان اندیکا رخ داده که بزرگترین آنها ۵.۷ درجه در مقیاس امواج درونی زمین(ریشتر) بود.

بر اساس این گزارش، هلال احمر تاکنون به چهار هزار و ۲۰۰ نفر از آسیب دیدگان زلزله اندیکا امدادرسانی کرده است.

همچنین با اعلام افزایش سرعت عملیات امدادرسانی در مناطق متاثر از زلزله اندیکا، ۱۳۰ نجاتگر داوطلب جمعیت هلال احمر خوزستان به صورت زمینی و هوایی در روند امدادرسانی در مناطق زلزله زده شهرستان اندیکا همکاری می کنند.

۲۶ تیم امداد و نجات جمعیت هلال احمر در بخش های مختلف شهرستان اندیکا در حال خدمت هستند و عملیات امداد رسانی همچنان ادامه دارد.

علاوه بر این نیز در مجموع وضعیت ۲ هزار و ۸۲۹ خانوار در اندیکا مورد ارزیابی قرار گرفت.علاوه بر اندیکا، ۱۵ باب خانه روستایی نیز در بخش سوسن شهرستان ایذه تخریب شده که کار امدادرسانی به اهالی این مناطق ادامه دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha