۲۰ مهر ۱۴۰۰،‏ ۱۸:۰۲
کد خبرنگار: 2583
کد خبر: 84502240
۴ نفر

برچسب‌ها

افزایش جرائم مرتبط با تنفر در انگلیس

لندن – ایرنا – گزارش تکان دهنده وزارت کشور انگلیس نشان می‌دهد که از ابتدای همه‌گیری کرونا، جرائم مرتبط با نفرت در این کشور به میزان قابل توجهی افزایش داشته است.

بر اساس تازه‌ترین داده‌های آماری وزارت کشور انگلیس که روز سه‌شنبه منتشر شد، جرائمی که با انگیزه کینه توزی یا بدخواهی علیه فرد یا یک گروه اجتماعی خاص صورت می‌گیرد با ۹ درصد افزایش به ۱۲۴ هزار فقره طی ۲سال گذشته رسیده است.

طبق آمار منتشر شده، جرائم مرتبط با نژادپرستی که حدود سه چهارم کل جرائم صورت گرفته را شامل می‌شود ۱۲ درصد طی یک سال منتهی به مارس ۲۰۲۱ افزایش داشته است. همچنین جرائم ناشی از نفرت علیه افراد معلول هم با ۹ درصد افزایش به ۹ هزار و ۲۰۸ فقره رسیده است. این درحالیست که جرائم مرتبط با تهدید و توهین به افراد در اماکن عمومی هم ۴۰ درصد افزایش داشته است.

وزارت کشور انگلیس در گزارش خود آورده است که جرائم ناشی از تنفر پس از همه‌پرسی خروج این کشور از اتحادیه اروپا در سال ۲۰۱۶ و حملات تروریستی سال ۲۰۱۷ افزایش قابل توجهی داشته است.

از سویی تحقیقات گروه‌های حقوق بشری نشان می‌دهد که جرائم  فضای مجازی هم به دلیل شرایط قرنطینه و خانه نشینی شهروندان انگلیسی رشد چشم‌گیری داشته است. آن‌ها می‌گویند که از شایعات و تئوری توطئه برای ترویج تنفر و خشونت استفاده شده است.

نابرابری جنسی از دیگر دغدغه‌های گروه‌های حقوق بشری در انگلیس است و آن‌ها می‌خواهند که این فقره به فهرست جرائم ناشی از تنفر اضافه شود. آن‌ها می‌گویند که زن‌ستیزی ریشه اصلی خشونت علیه زنان در جامعه است.

گزارش‌ها حاکیست که ۱۱ پاسگاه پلیس در انگلیس زن‌ستیزی را جزو جرائم ناشی از نفرت تلقی می‌کنند اما بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس با تغییر قانون در این زمینه مخالف است.

جرائم ناشی از نفرت طبق تعریف وزارت کشور انگلیس، به هر گونه جرمی که با انگیزه خصومت علیه فرد یا گروه خاص باشد اطلاق می‌شود.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha