پویش کشوری "همکلاسی مهربان" در مشهد به خانه آخر رسید

مشهد-ایرنا- پویش کشوری همکلاسی مهربان با توزیع ۴۶۵ هزار بسته نوشت افزاری در میان دانش آموزان مقطع متوسطه کشور، روز جاری در مشهد به کار خود پایان داد.

رییس سازمان بسیج دانش آموزی کشور روز سه‌شنبه در مراسمی که به مناسبت پایان این پویش در مشهد برگزار شد گفت: از این میزان، ۱۵ هزار بسته نوشت افزار  روز جاری در میان دانش آموزان مناطق کمتر برخوردار استان خراسان رضوی توزیع شد.

مجتبی باستان با اشاره به این که این پویش از تیرماه سال جاری کار خود را آغاز کرد افزود: از جمله دستاوردهای این پویش این بود که نشان داد دانش آموزان در حل کردن بخشی از نیازمندی‌های اجتماعی می‌توانند در قالب تشکل‌های دانش آموزی نقش محوری ایفا کنند.

وی ادامه داد: نوشت افزار تهیه شده واحدهای بسیج دانش آموزی، ایرانی است و آنها سعی کردند تا با هدف توسعه رونق در بازارهای محلی، این محصولات را از نزدیک ترین بازار منطقه خود تهیه کنند تا ضمن جلوگیری از هزینه برای واردات این محصولات تولید در بازار داخلی رونق بیشتری پیدا کند.

رییس سازمان بسیج دانش آموزی با اشاره به این که در سند تحول آموزش و پرورش بر نقش اجتماعی دانش آموزان تاکید بسیار شده است عنوان کرد: تشکل‌های انقلابی درون مدرسه باید در حوزه های مختلف فضای مجازی هم نقش موثری داشته باشند.

باستان افزود: در دوران کرونا مقداری زیست بوم تعلیم و تربیت دچار خلل‌ها و عقب ماندگیهایی شد و برای ترمیم این خلل ها دانش آموزان تراز انقلاب که واجد توانایی و دانایی هستند باید به کمک هم بیایند و ضمن یاریگری مادی در همیاری معنوی نیز همدیگر را کمک کنند.

وی اضافه کرد: در دوران شیوع ویروس کرونا معلمان در سامانه شاد آموزش مجازی خود را ارائه می‌دهند و در کنار آنها مادران خانه دار نیز به عنوان همیار معلم نقش بزرگی برای دانایی فرزندان این کشور انجام دادند.

رییس سازمان بسیج دانش آموزی گفت: با توجه به فراگیری فضای مجازی باید سواد رسانه‌ای در میان دانش آموزان نیز تقویت شود زیرا همان گونه که رهبر انقلاب جوانان را افسران جنگ نرم نامید باید شما دانش آموزان این کشور را به قله های معنوی و دانشی برسانید و ارزشهای دفاع مقدس و انقلاب را در فضای مجازی توسعه دهید که این خلاف خواسته دشمنان کشور است.

باستان افزود: باید برنامه های پرورشی نیز در فضای مجازی برای دانش آموزان توسعه یابد تا مناسبت‌های مذهبی و ملی همچون ۱۳ آبان و هفته دفاع مقدس بار تربیتی خود را برای دانش آموزان داشته باشد و مسیر پرورش به خوبی سپری شود.

فرمانده سپاه امام رضا (ع) نیز در این مراسم گفت: نفس عمل بسیار مهم تر از اندازه آن است و به همین دلیل وقتی دانش آموزان توانستند این کار خیر را انجام دهند شایسته قدردانی است.

سردار یعقوبعلی نظری با اشاره به پویش کشوری همکلاسی مهربان آن را اقدامی تربیتی دانست و افزود: دانش آموزان بسیجی که در عرصه این اقدام اجتماعی حضور یافتند نقش تربیتی فوق العاده ای را به دست آوردند همچنین افرادی که از این کمک ‌ها نیز استفاده خواهند کرد هم تحت تأثیر تربیتی آن قرار خواهند گرفت.

رییس اداره کل آموزش و پرورش استان خراسان رضوی نیز گفت: رزمایش همکلاسی مهربان با کمک دانش آموزان بسیجی انجام شد و آنها نشان دادند که می‌توانند از خواسته خود بگذرند تا به دیگران یاری رسانند و این، یکی از شاخصه های بسیج است که در هر کجا به آن نیاز بود حاضر می‌شود.

قاسمعلی خدابنده افزود: ماه مهر، ماه دوستی، صمیمیت و محبت است و دانش آموزان با تهیه وسایل آموزشی برای دوستان خود نشان دادند این خصلت ها در وجود آنها وجود دارد و ترویج فرهنگ و راه شهیدان از همین مسیر می‌گذرد که نمونه آن شهید لندی بود که برای نجات جان دیگران از جان خود گذشت.

مسوول بسیج دانش آموزی خراسان رضوی هم در این مراسم گفت: در دوران کرونا، دانش آموزان بسیجی پای کار بودند و هر جا به نیروهای بسیجی نیاز بود آنها با حضور خود به حل مشکلات کشور پرداختند.

حجت الاسلام مهدی جعفری با اشاره به تقدیم بیش از ۲ هزار شهید دانش آموز خراسان رضوی در راستای اهداف انقلاب اسلامی افزود: از ابتدای شیوع کرونا بسیجیان دانش آموز در قرارگاه جهادی سربازان حاج قاسم حضور یافتند و به تولید ماسک، شیلد و اقلام بهداشتی مورد نیاز جامعه پرداختند تا نشان دهند ادامه دهنده راه مکتب حاج قاسم هستند و در آینده شاهد معرفی افرادی همچون شهید سلیمانی به جامعه از میان آنها خواهیم بود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha