کیش پیشگام خودروهای هوشمند پلیس می‌شود

کیش - ایرنا - طرح هوشمندسازی خودروی پلیس راهور جزیره کیش از طریق دوربین و پهپاد نظارتی برای ثبت تخلفات رانندگی با حمایت معاونت علمی و فناوری اجرا می‌شود.

به گزارش عصر سه شنبه ایرنا از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، در هفته نیروی انتظامی از این طرح که با حمایت ستاد توسعه فناوری‌های فضایی و حمل‌ونقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و توسط شرکت دانش‌بنیان فرادیدنگار آسیا اجرایی شده است، رونمایی شد.

امکان پایش پیوسته و از راه دور تخلفات سیار و وقایعی که دوربین‌های ثابت در ثبت آنها با مشکل روبرو هستند، ثبت تخلفات با دقت بالا در کمترین زمان و با کمترین تعامل کاربر پلیس، افزایش ایمنی تردد خودروها و ایجاد پایگاه‌های اطلاعاتی به‌روز خودروها از مزیت‌های این طرح است.

به کمک این طرح نقشه آنلاین رفتار رانندگان در تمام محورها و معابر، استفاده از بوردهای هوشمند نهفته، حذف سیستم‌های محاسبه‌گر و امکان سرعت سنجی با دوربین متحرک در کشور فراهم  می‌شود.

این طرح با هدف هوشمندسازی اعمال تخلفات و کنترل آن توسط خودروی پلیس جزیره با استفاده از ترکیب تصاویر دوربین‌های پلاک خوان نصب شده بر روی خودروی پلیس و تصاویر دوربین های پهپادی اجرایی می شود. 

ارسال خودکار اطلاعات تایید شده به سرور، تشخیص پلاک و پلاک‌خوانی، تعریف سطوح دسترسی کاربری، تعریف دوربین توسط کاربر، مشاهده همزمان تا چهار دوربین در واسط کاربری، قابلیت ره‌گیری خودکار پلاک، ثبت موقعیت جغرافیایی و آدرس محل تخلف از قابلیت‌های این طرح است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha