آزمون کارشناسان رسمی دادگستری در گلستان برگزار شد

گرگان- ایرنا- آزمون کارشناسان رسمی دادگستری گلستان روز پنجشنبه با حضور هزار و ۱۸۹ داوطلب در دانشگاه منابع طبیعی گرگان برگزار شد.

رییس مرکز کارشناسان رسمی دادگستری گلستان اظهارداشت: در این آزمون ۲۰۰ نفر مجوز فعالیت کارشناس رسمی دادگستری در رشته‌های مختلف را دریافت خواهند کرد.

میترا رمضانی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: اکنون ۲۲۰ کارشناس رسمی دادگستری در استان مجوز فعالیت دارند.

وی یادآور شد : داوطلبان باید ابتدا بنا به ظرفیت، حدنصاب نمره قبولی کتبی را کسب کنند و سپس از آنان آزمون شفاهی گرفته می شود که پس از پذیرش و مراسم تحلیف و سوگند پروانه فعالیت اهدا خواهد شد.

وی بیان کرد: بیش از ۶۰ رشته دارای کارشناس رسمی هستند که قضات محاکم قضایی برای بررسی و تحقیق بیشتر در پرونده‌هایی که مشکل دارد از کارشناسان استفاده می‌کنند.

رمضانی خاطرنشان کرد: کارشناسان براساس نیازهای استان در هر رشته پذیرش خواهند شد و امسال سه رشته جدید شیلات، غواصی و سوانح دریایی برای اولین بار دارای کارشناس خواهند شد.

رییس مرکز کارشناسان رسمی دادگستری گلستان ادامه داد: تاکنون گزارش تخلفاتی مبنی بر اعتراض صاحب پرونده از کارشناسان نداشتیم، مگر آن که قضات تاخیر در ارائه نظر، عدم صلاحیت کارشناس یا مناسب نبودن کارشناس از سوی طرفین دعوای پرونده‌های قضایی گزارش شده باشد که آن هم در دادیاری مرکز رسیدگی و اگر مشکلات بیشتر شود به کمیسیون صلح و سازش و در نهایت به محاکم قضایی خواهد رفت.

رمضانی گفت: مرکز کارشناسان رسمی دادگستری گلستان با یک برخی از ادارات مانند راه و شهرسازی، آب و فاضلاب، آموزش و پرورش، بانک‌های دولتی و خصوصی و  شرکت‌های بیمه قرارداد دارد که آنها از مرکز در پرونده‌های خود درخواست کارشناس می‌کنند.

رییس مرکز کارشناسان رسمی دادگستری گلستان گفت: یک کارشناس رسمی دادگستری باید حداقل دارای مدرک لیسانس با پنج سال سابقه کار و بیمه (اختیاری) باشد تا بتواند در گام اول در آزمون شرکت کند.

کانون کارشناسان رسمی دادگستری در سال ۱۳۷۲ و مرکز کارشناسان رسمی دادگستری در سال ۸۳ تاسیس شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha