۲۰ مهر ۱۴۰۰،‏ ۱۶:۳۲
کد خبرنگار: 2331
کد خبر: 84502141
۰ نفر

برچسب‌ها

مقام اروپایی برای رایزنی درباره مذاکرات وین، به تهران سفر می‌کند

تهران – ایرنا – خبرگزاری بلومبرگ روز سه شنبه گزارش داد اِنریکه مورا معاون دبیرکل سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا ظرف چند روز آینده به منظور جلب توافق ایران و گروه 1+4 برای ازسرگیری روند مذاکرات برجامی وین ، به تهران سفر خواهد کرد.

به گزارش ایرنا، بلومبرگ با اعلام این خبر به نقل از مقامات رسمی مطلع در این زمینه که خواسته به دلیل مقررات دیپلماتیک نام آنها ذکر نشود،  نوشت انریکه مورا برای رایزنی با مقامات ایران در خصوص از سرگیری مذاکرات برجام راهی تهران خواهد شد.

هنوز خبری رسمی در این خصوص از سوی منابع رسمی ایران و اتحادیه اروپا اعلام نشده است.

پیتر استانو سخنگوی کمیسیون اروپا از اظهارنظر صریح درمورد صحت و سقم خبر سفر انریکه مورا خودداری کرد و گفت که این بخشی از کار مقام های مزبور است که ملاقات هایی را در نقاط مختلف جهان انجام دهند.
وی یادآور شد که در مورد مذاکرات ایران، جوسپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا بارها تاکید کرده است که ازسرگیری فوری مذاکرات وین، ضروری است و وزیر امور خارجه ایران نیز به وی در مورد بازگشت به مذاکرات اطمینان داده است.

انریکه مورا ریاست نشست های کمیسیون مشترک برجام را برعهده دارد.

احتمال از سرگیری مذاکرات وین ظرف سه هفته آینده

مقامات یادشده به بلومبرگ گفتند که دیپلماسی رفت و برگشت بین شرکت کنندگان در این مذاکرات به تازگی افزایش یافته و ازسرگیری مذاکرات گسترده تر احتمالا ظرف سه هفته آینده امکان پذیر خواهد بود.

سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران روز گذشته در گفت‌وگو با خبرنگاران، با تصریح این موضوع که "در روزهای آینده تعاملات بیشتری در زمینه برجام و گفت‌وگوهای وین رخ خواهد داد"، گفت که تهران  پس از جمع‌بندی مذاکرات دور قبل، زمان را برای ازسرگیری گفت‌وگوهای  وین تلف نخواهد کرد. 

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha