سرپرست وزارت امور خارجه طالبان از روابط جدید با جهان خبر داد

کابل - ایرنا - سرپرست وزارت امور خارجه طالبان اعلام کرد که فصل جدیدی روابط این گروه با جهان آغاز شده و طالبان پیام مثبت برای روابط دوستانه به جهان فرستاده است.

 به گزارش ایرنا، "امیرخان متقی "که برای گفت وگو با آمریکایی‌ها و نمایندگان اتحادیه اروپا به دوحه سفر کرده در سخنانی در انستیتوی مرکز مطالعاتی در دوحه افزود:این گروه در امور دیگر کشورها مداخله نمی کند و  از دیگران نیز چنین انتظاری دارد.

وی با بیان اینکه طالبان قصد ورود به کابل را نداشت تصریح کرد با فرار محمد اشرف غنی از کابل و ایجاد خلا قدرت ،طالبان مجبور شد که برای تامین امنیت وارد پایتخت شود.

سرپرست وزارت امور خارجه طالبان  گفت که طالبان به تنوع قومی ،فرهنگی و اجتماعی افغانستان باور دارد و بزودی مدارس دخترانه در کشور بازگشایی می شود.

وی با بیان اینکه طالبان به توافقنامه دوحه که بین این گروه و آمریکا بسته شده پایبند است خاطرنشان کرد اجرای کامل این توافقنامه مشکلات بین امریکا و طالبان را برطرف می کند.

متقی خاطرنشان کرد وضعیت افغانستان با دیگر کشورها تفاوت دارد و جامعه جهانی برای انجام اصلاحات به طالبان فشار نیاورد.

براساس گزارش رسانه ها ،اعضای این گروه امروز در دوحه با  نمایندگان اتحادیه اروپا دیداروگفت وگو کردند تاکنون گزارشی از جزئیات این دیدار منتشر نشده است.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha