آزمون مجازی جبرانی بازماندگان دانشگاه فرهنگیان برگزار شد

تهران - ایرنا- عضو هیات رئیسه دانشگاه فرهنگیان از برگزاری آزمون مجازی جامع جبرانی بازماندگان از آزمون های مرداد و شهریور این دانشگاه خبر داد.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا از روابط عمومی دانشگاه فرهنگیان، رضا کچوئیان افزود: این آزمون، فرصتی دوباره را برای تمام افرادی که بنا به دلایل متعدد نتوانسته بودند در آزمون های برگزار شده ماه های مرداد و شهریور شرکت یا حد نصاب نمره لازم را کسب کنند، مهیا کرد.

دبیر ستاد برگزار کننده آزمون های دانشگاه فرهنگیان ادامه داد: مشمولان قانون تعیین تکلیف وزارت آموزش و پرورش در راستای اجرای دستور مساعدت سرپرست وزارت آموزش و پرورش و تاکید رییس دانشگاه فرهنگیان امروز در مدت ۹۰ دقیقه به سوالات آزمون خود پاسخ دادند.

وی، برنامه ریزی های گسترده حوزه های مختلف دانشگاه به خصوص مرکز سنجش را در راستای برگزاری آزمون ها ستودنی خواند و گفت: برنامه ریزی، درایت و تلاش و کوشش کارکنان حوزه های مختلف دانشگاه در شرایط سخت کرونا به منظور برگزاری آزمون های مربوط به مشمولان قانون تعیین تکلیف وزارت آموزش و پرورش و ابراز رضایت داوطلبان، شایسته قدردانی است.

کچوئیان در خصوص زمان اعلام نتایج آزمون جامع، تصریح کرد: نتایج هفته آینده برای آگاهی عموم شرکت کنندگان از طریق سامانه آزمون دانشگاه اطلاع رسانی خواهد شد.

وی، آزمون جبرانی برگزار شده را برای جاماندگان گروه نخست شرکت کننده در آزمون مرداد ماه گذشته که موفق به کسب نمره قبولی نشدند، آخرین مهلت برای کسب موفقیت دانست و گفت: افرادی هم که در آزمون برگزار شده ماه شهریور به عنوان گروه دوم مشمولان قانون تعیین تکلیف کارنامه قبولی در آزمون را دریافت نکرده بودند، امروز به عنوان نخستین مرحله در آزمون جبرانی برگزار شده شرکت کردند.

عضو هیات رئیسه دانشگاه فرهنگیان، خاطر نشان کرد: در صورت موفق نبودن مشمولان گروه دوم شرکت کننده در آزمون جبرانی امروز، این افراد می توانند همراه با گروه سوم مشمولان قانون تعیین تکلیف وزارت آموزش و پرورش آذر ماه برای بار دوم و به عنوان آخرین مرحله در آزمون جامع شرکت کنند.

عضو هیات رئیسه دانشگاه فرهنگیان، با تشریح آزمون های ادواری مشمولان قانون تعیین تکلیف وزارت آموزش و پرورش و مهارت آموزان ماده ۲۸ تصریح کرد: آزمون برگزار شده گروه نخست مشمولان با جمعیت آماری ۲۴ هزار و ۵۶۲ نفر شرکت کننده با قبولی تعداد ۲۴ هزار و ۱۷۶ نفر همراه شد. ۳۸۶ نفر هم نتوانستند حد نصاب امتیاز لازم را کسب کنند.

وی جامعه آماری شرکت کننده در آزمون سری دوم آزمون برگزار شده مشمولان را ۲۷ هزار و ۸۷۳ نفر اعلام کرد و افزود: از این رقم تعداد ۲۷ هزار و ۹۹ نفر در آزمون قبول و ۷۷۴ نفر هم نتوانستند نمره قبولی کسب کنند.

دبیر ستاد برگزار کننده آزمون های دانشگاه فرهنگیان، سری سوم شرکت کنندگان در آزمون آذر ماه را شامل دو گروه دانست و گفت: علاوه بر جمعیت آماری ۱۷ هزار و ۳۸۰ تن مشمول قانون تعیین تکلیف وزارت آموزش و پرورش برای شرکت در آزمون مذکور، مهارت آموزان ماده ۲۸ پذیرفته شده در آزمون برگزار شده سال ۱۳۹۹ نیز از جمله شرکت کنندگان در این آزمون به شمار می روند.

دبیر شورای تخصصی نظارت دانشگاه فرهنگیان، مهارت آموزان ماده ۲۸ شرکت کننده در آزمون سال ۹۹ را تعداد ۱۹ هزار و ۵۲۵ نفر ذکر کرد و افزود: با موفقیت تعداد ۱۸ هزار و ۳۲ نفر این جمعیت آماری در پودمان یک، احکام این افراد به طور موقت توسط وزارت آموزش و پرورش صادر خواهد شد. در صورت موفقیت آن ها در آزمون آذر ماه حکم قطعی قبول شدگان توسط وزارت متبوع ابلاغ خواهد شد.

کچوئیان، در ادامه تعداد ثبت نام شدگان آزمون گروه چهارم را ۱۲ هزار و ۳۵ نفر برشمرد و افزود: تعداد ۴۰۰ نفر از مهارت آموزان ماده ۲۸ سنوات قبل که نتوانسته اند شرایط احراز شرکت در آزمون را کسب کنند، باید به منظور دریافت گواهی صلاحیت حرفه ای برای شرکت در آزمون جامع مرحله چهارم اقدام کنند.

وی، مجموع کل مشمولان چهار مرحله آزمون را ۸۱ هزار و ۸۵۰ نفر اعلام و اظهار داشت: بنا بر تاکید وزارت آموزش و پرورش تعیین تکلیف نوبت چهارم مشمولان آزمون تا ۲۰ بهمن ماه سال جاری ضروری است.

معاون نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت دانشگاه فرهنگیان، در پایان تصریح کرد: با برنامه ریزی این دانشگاه، آزمون نوبت چهارم مشمولان باید حداکثر تا دهه نخست بهمن ماه برگزار و نتایج و اسامی قبول شدگان نیز تا ۲۰ بهمن اطلاع رسانی شود و در اختیار وزارت آموزش و پرورش قرار گیرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha