۲۰ پژوهشکده در دانشگاه آزاد استان تهران راه‌اندازی شد

تهران- ایرنا- رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران و واحد تهران مرکزی گفت: ۲۰ پژوهشکده در کنار دانشکده‌های این واحد دانشگاهی ایجاد شد که در این مراکز علاوه بر آموزش به پژوهش هم توجه لازم می‌شود.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه و آموزش ایرنا، سید محمود رضا آقا میری امروز - سه شنبه - در مراسم افتتاحیه پژوهشکده غرب شناسی دانشگاه آزاد واحد تهران مرکزی افزود: دانشگاه آزاد در تلاش است که از دانشگاه نسل اول به سمت نسل دوم و سوم پیش برود.

وی ادامه داد: دانشگاه آزاد زمانی نیاز به افزایش تعداد دانشجو برحسب زمان را احساس کرد و به پرورش تعداد بسیار دانشجو پرداخت اما در حال حاضر از دانشگاه آموزشی به دانشگاه پژوهشی و کاربردی پیش می رود.

رییس دانشگاه آزاد واحد تهران مرکزی خاطرنشان کرد: این دانشگاه باید به سمت حل مساله و موضوع محور پیش برود، مسایل جهان باید تعریف شود، چرا که با بسیاری از کشورها تفاهم‌نامه داریم و نیاز است که مسایل به درستی تحلیل شود.

آقا میری یادآور شد: دانشگاه آزاد درصدد است تا مسیر خود را از آموزشی به پژوهشی صرف تبدیل کنند، امید است این خلا غرب شناسی در جامعه با تاسیس پژوهشکده غرب شناسی دانشگاه آزاد واحد تهران مرکزی به خوبی دنبال شود.

آیین افتتاحیه پژوهشکده غرب شناسی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی با حضور علی اکبر ولایتی رییس هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی، غلامعلی حداد عادل رییس فرهنگستان زبان و ادبیات فارسی، محمد مهدی طهرانچی رییس دانشگاه آزاد اسلامی ، سید محمود رضا آقامیری رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران و واحد تهران مرکزی، سید مرتضی نبوی رییس پژوهشکده غرب شناسی واحد تهران مرکزی و جمعی از فرهیختگان دانشگاهی داخلی و خارجی امروز برگزار شد. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha