اساسی‌ترین رکن امنیت جامعه وحدت است

کرمانشاه- ایرنا- رئیس دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان کرمانشاه یکی از اصول قطعی اسلام را وحدت دانست و گفت: اساسی ترین رکن امنیت وحدت جامعه و امت است و هر اندازه در این راستا تلاش کنیم سود برده‌ایم و اگر کم توجهی کنیم دشمنان سوء استفاده خواهند کرد.

به گزارش ایرنا؛ حجت الاسلام «حجت الله فاضلی» روز سه شنبه در نخستین جلسه ستاد گرامیداشت هفته وحدت استان که در بیت نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهر کرمانشاه برگزار شد؛ یکی از راهبردهای آمریکا را برای سلطه، تفرقه افکنی بین اقوام و مذاهب کشور ها عنوان کرد و افزود: آمریکا در کشورها عوامل مشترک بین اقوام و مذاهب را تضعیف و اختلافات را تقویت می کند و این گونه بر آنها  مسلط می شود.

او با درود بر روان پاک امام خمینی (ره) که هفته وحدت را با بصیرت بی نظیر نام گذاری کردند، بیان داشت: تا قبل از انقلاب هموراه بر سر میلاد حضرت نبی مکرم اسلام حضرت محمد (ص) بین ۲ مذهب بزرگ شیعه و سنی اختلاف بود و موجب سوء استفاده دشمنان شده بود اما حضرت امام (ره) این اختلاف را به یک فرصت برای وحدت بین امت اسلامی تبدیل کردند و در طول این ۴۳ سال از بدو انقلاب همواره براساس این وحدت هیچ وقت دشمنان نتوانسته اند از اختلاف مذاهب در کشور سوء استفاده کنند.

حجت الاسلام فاضلی در ادامه هفته وحدت را هفته تعظیم به ارزش های والای اسلامی و تقویت و تعالی ارزش های اسلامی دانست و اظهار کرد: باید در تمام موراد اختلافی الگو هفته وحدت به کار گیریم نه خلاء به جهان اسلام وارد نشود و موجب سوء استفاده دشمنان نشود.

وی از همه دستگاه های فرهنگی، اجتماعی، آموزشی و دانشگاهی و همچنین سیاسی و انتظامی هر کدام در حوزه مسئولیت و کاری خود با نگاه انسجام ملی، وحدت آفرین، همدلی و برادری برنامه های را در پیش بگیرند.

بصیرت حضرت امام توطئه دشمنان را خنثی کرد

امام جمعه اهل تسنن شهر کرمانشاه نیز در ادامه این جلسه بر دیدگاه بلند حضرت امام خمینی (ره) در نام گذاری هفته وحدت اشاره کرد و گفت: امام راحل (ره) با این بصیرت و دیدگاه یکی از موارد اختلافی که منجر به مشکلات فراوانی بین ۲ مذهب ۲ بزرگ اسلام شده بود را حل کرد و تمام توطئه دشمنان را با این نام گذاری خنثی و واقعا تبدیل به فرصت کرد.

ماموستا «عبدالرحمان مرادی» افزود: نه تنها در ایران بلکه در جهان اسلام این دیدگاه امام (ره) مورد پذیرش و احترام است.

وی در ادامه با قدردانی از دیدگاه بلند نظرانه مقام معظم رهبری به هفته وحدت و تاکید ایشان بر وحدت، همدلی و برادری بین مذاهب گفت: از سال ۶۹ به غیر این یک ۲ سال کرونایی هر سال کنفرانس و مجمع وحدت اسلامی با شرکت فرهیختگان بزرگ جهان اسلام تشکیل می شود و تاکنون منجر به برکات بسیار بزرگی در دنیا اسلام شده است.

وی بیان داشت: نظام جمهوری اسلامی اسوه و الگوی وحدت اسلامی است و استان کرمانشاه در این زمینه پیش گام است.

برنامه های هفته وحدت۱۴۰۰ در کرمانشاه اعلام شد

 دبیر ستاد هفته وحدت در استان کرمانشاه نیز در ادامه برنامه های هفته وحدت را در استان کرمانشاه اعلام کرد و گفت: هر یک از روزهای هفته وحدت در استان به یک موضوع مهم و وحدت آفرین و همچنین یکی از شهدای شاخص وحدت در کشور نام گذاری شده است.

«احمد محمدی» بیان داشت: روز اول هفته وحدت که دوازدهم ربیع الاول است به نام پیام اعظم (ص) رهبری مقتدارانه امت اسلامی و استکبار ستیزی و همچنین شهید شاخص وحدت خلبان شهید "خالد حیدری" اولین شهید هوانیروز که اهل تسنن بود نام گذاری شده است.

او افزود: روز دوم هفته وحدت امسال به نام زن، خانواده و مواسات و همچنین شهیده "مریم امین پور" پیشمرگه کُرد اهل سقز که در پشتیبانی از انقلاب و امام و نظام به رگبار بسته شد نام گذاری شده است.

محمدی اضافه کرد: روز سوم هفته وحدت بنام تکریم مقام شامخ شهدا و ایثارگران و همچنین شهید شاخص وحدت" رجبعلی سالار محمدزاده" روز چهارم را بنام مسجد و روحانیت و شهید "ابوبکر رواقی" روحانی اهل سنت استان گلستان که در دفاع از شهر در خرمشهر به درجه رفیع شهادت نایل شد نام گذاری شده است.

وی همچنین گفت: روز پنجم هفته وحدت بنام انسجام اسلامی و شهید شاخص وحدت و اولین شهید مدافع حرم" عمر ملازاده" و روز ششم هفته وحدت را بنام مبارزه به صهیونیسم و شهید «بهرام مبارکی» و روز هفتم و روز آخر بنام قرآن محور اتحاد اسلامی و شهید شاخص سردار دلها حاج قاسم سلیمانی نام گذاری شده است.

 دبیر ستاد هفته وحدت در استان کرمانشاه در پایان به برگزاری انواع نشست ها و میزگردها در صداو سیما، دانشگاه و همچنین اطلاع رسانی و تولید محتوا در فضای مجازی در خصوص هفته وحدت اشاره کرد.

هفته وحدت امسال از ۲۷ مهرماه (۱۲ ربیع الاول) آغاز می شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha