مرسولات خارجی پست خراسان رضوی ۹۰ درصد افزایش یافت

مشهد-ایرنا- مدیرکل پست خراسان رضوی گفت: ارسال مرسولات امانی تجاری توسط پست استان به خارج از کشور در ۶ ماهه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل بیش از ۹۰ درصد افزایش یافته است.

سیداحمد موسوی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در نیمه نخست امسال پنج هزار و ۸۱۷ مرسوله پستی تجاری از استان به کشورهای خارجی ارسال شده است در حالی که این رقم پارسال سه هزار و ۱۲ مرسوله بوده است.

وی گفت: خراسان رضوی تنها استانی است که می تواند امانات تجاری خارجی خود را به خارج از کشور پست کند و همین مساله فرصت خوبی برای تجار، صادرکنندگان و هم استانی ها فراهم کرده است.

مدیرکل پست خراسان رضوی گفت: عسل، زعفران، قالیچه و داروهای گیاهی به عنوان عمده امانات صادراتی پست استان است که عمدتا به کشورهای اروپایی، استرالیا، چین و کانادا ارسال می شود.

موسوی، شمار واحدهای پستی استان را ۳۹۵ واحد عنوان کرد و ادامه داد: ۳۶۵ واحد از این تعداد شهری و ۲۸۸ واحد نیز در قالب دفاتر پیشخوان شهری و روستایی است.

وی گفت: ۲۵۷ نفر به عنوان موزعان شهری و ۲۱۲ نفر نیز به عنوان موزعان واحدهای روستایی با اداره کل پست خراسان رضوی همکاری دارند.

مدیرکل پست خراسان رضوی، مجموع مرسولات وارده و صادره این استان در نیمه نخست امسال را حدود ۱۰ میلیون مرسوله ذکر کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha