۲۰ مهر ۱۴۰۰،‏ ۱۰:۴۹
کد خبرنگار: 2191
کد خبر: 84501406
۳ نفر

برچسب‌ها

۷۰ هزار مترمربع از اراضی وقفی در سبزوار رفع تصرف شد

سبزوار- ایرنا- رییس اداره اوقاف و امور خیریه سبزوار گفت: با پیگیری‌های حقوقی ۷۰ هزار مترمربع از اراضی وقفی در این شهرستان که در تصرف غیرقانونی افراد یا برخی سازمانها بود از تصرف خارج و خلع ید شد.

حجت الاسلام جعفر مهدوی خواه روز سه‌شنبه در همایش یاوران وقف سبزوار افزود: ارزش ریالی اراضی رفع تصرف شده ۱۲۰ میلیارد ریال است.

وی ادامه داد: همچنین در سال جاری ۱۳۰ سند مالکیت جدید برای موقوفات شهرستان اخذ شده که این اسناد تک برگی با درج مختصات و تعیین حدود و مکان آنها است و گام مهمی در تثبیت مالکیت موقوفات به شمار می رود.

رییس اداره اوقاف و امور خیریه سبزوار گفت: از ابتدای سال جاری ۱۰ موقوفه جدید به ارزش ۱۵ میلیارد ریال در سامانه جامع موقوفات این شهرستان ثبت شده است.

وی افزود: این موقوفات به نیات خیرات و مبرات، ترویج فرهنگ تشیع، برپایی مراسم مذهبی، تعزیه برای ائمه اطهار(ع)، ساخت و مرمت مسجد و حسینیه وقف شده‌اند.

حجت الاسلام مهدوی خواه با اشاره به ظرفیت وقف در مبارزه با کرونا ادامه داد: ۷۰ درصد موقوفات این شهرستان در مقابله با این ویروس سهم داشته اند بطوریکه از محل عواید و درآمدهای آنها برای تامین بسته‌های کمک معیشتی، بهداشتی یا کمک به درمان بیماران مبتلا به کووید ۱۹ بهره گرفته شده است.

شهرستان های سبزوار و خوشاب دارای ۲۷ بقعه متبرکه، ۲ هزار و ۵۹۸ موقوفه و ۱۲ هزار رقبه هستند.

سبزوار در ۲۳۰ کیلومتری غرب مشهد قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha