پیش‌بینی نیاز دارویی خراسان رضوی برای موج ششم کرونا

مشهد- ایرنا- عضو ستاد اجرایی مقابله با کرونا در دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: با توجه به احتمال آغاز موج ششم شیوع کرونا، این استان با کسب آمادگی لازم برای مقابله با آن، موجودی اقلام دارویی در داروخانه‌های بیمارستانی را برای مدت ۲ ماه پیش‌بینی کرده است.

دکتر محمدرضا صابری روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: براساس برآورد صورت گرفته از داروی مصرفی در موج پنجم شیوع کرونا، موجودی داروی مورد نیاز در داروخانه های بیمارستانی زیر پوشش این دانشگاه تقویت شده است.

وی بیان کرد: به همه بیمارستانهای استان تاکید شده است تا ۲۰ قلم داروی مورد نیاز برای بیماران کرونایی را تهیه و ذخیره‌سازی کنند.
عضو ستاد اجرایی مقابله با کرونا در دانشگاه علوم پزشکی مشهد ادامه داد: پیگیری لازم برای تامین داروهای مصرفی بیمارستانها هم انجام می شود تا آنها در نخستین فرصت داروی مورد نیاز خود را تهیه کنند و کمبودی در این زمینه به وجود نیاید.  

دکتر صابری خاطرنشان کرد: اکنون از نظر دسترسی به اقلام دارویی بیماران کرونایی در داروخانه های سطح شهر مشهد مشکل خاصی وجود ندارد و در زمینه تهیه سرم هم مشکل چندانی نداریم و داروخانه هایی که در موج قبلی شیوع ویروس رمدسیویر دریافت می کردند همچنان داروهای کرونا را عرضه می کنند. 

وی گفت: موجودی ۱۵ قلم داروی مورد نیاز بیماران کووید ۱۹ در خراسان رضوی هفته ای یک تا ۲ بار رصد می شود تا در صورت شیوع مجدد بیماری مشکل خاصی در این حوزه پیش نیاید.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha