۱۲ هزار دُز واکسن کرونا در هلیلان تزریق شد

ایلام - ایرنا - مدیر شبکه بهداشت و درمان هلیلان گفت: بر اساس سند ملی واکسیناسیون ۱۲ هزار دُز واکسن کرونا نوبت اول و دوم تا ۱۸ مهرماه سال جاری در این شهرستان تزریق شده است.

دکتر فاطمه کریمی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از مجموع واکسن تزریق شده نوبت اول و دوم، هشت هزار و ۳۰۰ دُز مربوط به نوبت نخست و سه هزار ۷۰۰ دُز مربوط به نوبت دوم است.

وی در خصوص تعداد واکسن تزریق شده به دانش آموزان در این شهرستان نیز افزود: ۵۶۷ دانش آموز در این شهرستان دُز اول واکسن را تزریق کردند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان هلیلان ادامه داد: برای تسریع در میزان تزریق واکسن کرونا در شهرستان اطلاع رسانی از طریق کانال ها و فضای مجازی، کانال های آموزشی و آموزش حضوری نیز در دستور کار قرار گرفته است.

دکتر کریمی یادآور شد: روزانه بیش از ۲۴۰ واکسن نوبت اول و دوم در این شهرستان تزریق می شود و تاکنون ۵۶ درصد جمعیت بالای ۱۲ سال شهرستان واکسینه شدند.

وی تاکید کرد: هم اکنون برای جلوگیری از افزایش شیوع کرونا روزانه انجام تست پی سی آر و رپید در دستور کار شبکه بهداشت و درمان شهرستان است و از اطرافیان افراد مشکوک نیز تست گرفته می شود.

مدیر شبکه بهداشت و درمان هلیلان اضافه کرد: همچنین تیم سیار این شهرستان برای واکسیناسیون مناطق دوردست و صعب‌العبور عشایری با حضور پزشک، کارشناسان بهداشتی، آمبولانس و کارشناسان فوریت پزشکی در حال انجام است.

به گزارش ایرنا، هم اکنون شهرستان های ایلام، ایوان و چرداول در وضعیت نارنجی، دره شهر و دهلران، آبدانان، بدره، ملکشاهی و چوار در وضعیت زرد و شهرستان های مهران، هلیلان و سیروان نیز در وضعیت آبی  قرار دارند.

شهرستان تازه تاسیس هلیلان با ۲۰ هزار نفر جمعیت در ۹۰ کیلومتری مرکز استان ایلام واقع شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha