مباحث مربوط به توسعه کلان فارس در سفر رئیس جمهوری دنبال می‌شود

شیراز- ایرنا- معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس، با اشاره به سفر قریب الوقوع رئیس جمهوری به این استان گفت: در این سفر مباحث مختلف مربوط به حوزه‌های عمرانی وتوسعه کلان استان و آن دسته از پیشنهادهایی که به نهاد ریاست جمهوری ارائه شده و مورد بررسی قرار گرفته، دنبال خواهد شد.

محمود رضایی کوچی، سه‌شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این مباحث مربوط به حوزه‌های مختلف از جمله آب است که تکمیل تعدادی از سدهای استان برای تامین آب مورد نیاز بخش کشاورزی و آشامیدنی را شامل خواهد شد.
وی ادامه داد: بحث انتقال آب از خلیج فارس، انتقال آب از سد تنگ سرخ بشار در استان کهگیلویه و بویراحمد به شیراز و تکمیل شبکه‌های آبیاری و زهکشی سدها برای استفاده اراضی پایین دست از دیگر مواردی است که در این سفر بررسی خواهد شد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس اظهار داشت: همچنین در این سفر بحث تامین مالی برای توسعه بخش کشاورزی و تجهیز این بخش به فناوری‌های نوین از جمله آبیاری تحت فشار، بحث‌های مربوط به توسعه حمل و نقل جاده‌های، ریلی و هوایی از جمله راه آهن شیراز – بوشهر، راه آهن شیراز - گلگهر، راه آهن شیراز – جهرم – لار – بندرعباس و تامین اعتبار برای تکمیل پروژه‌های آزادراهی و بزرگراهی در دست اجرا در استان از جمله آزادراه شیراز – اصفهان و ادامه آن تا بوشهر، توسعه فرودگاه‌های استان و ترمینال پروازهای خارجی فرودگاه شیراز دنبال خواهد شد.
وی افزود: کمک به تکمیل پروژه‌های گردشگری استان و همچنین پروژه موزه دفاع مقدس و تالار مرکزی شیراز از دیگر مباحثی است که در این سفر مورد توجه خواهد بود.
رضایی کوچی بیان کرد: در بحث درمان هم شروع پروژه‌های درمانی مانند بیمارستان شماره ۲ نمازی شیراز، بیمارستان میانرود شیراز و تکمیل بیمارستان‌های در دست اجرا در برخی شهرستان‌های استان مطرح و دنبال خواهد شد.
وی ادامه داد: کمک به صنعت استان در جهت جلوگیری از خام فروشی، کمک به بنگاه‌های بزرگ اقتصادی و اعطای تسهیلات به این بنگاه‌ها به منظور افزایش ظرفیت تولید آنها و همچنین استفاده از ظرفیت بنگاه‌های توسعه گرا و بانک‌ها برای تکمیل پروژه‌های عمرانی از دیگر مواردی است که در این سفر مورد بررسی قرار خواهد گرفت.
او گفت: همچنین در بحث توجه به حرم مطهر شاهچراغ به عنوان سومین حرم اهل بیت (ع)، توسعه پروژه‌های مربوط به این حرم مطهر و آستان مقدس سید علاالدین حسین (ع) نیز دنبال خواهد شد.
رضایی کوچی افزود: در بحث مسکن نیز با توجه به طرح ساخت سالانه یک میلیون مسکن در کشور، بحث رفع موانع تحقق این طرح در شهرهای جدید و تولید مسکن در سایر نقاط استان را با جدیت دنبال خواهیم کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha