قیمت معاملات نفت خام توکیو در بالاترین سطح ۳ سال گذشته

تهران- ایرنا- با تداوم بهبود اقتصاد جهانی از تاثیرات همه گیری ویروس کرونا و در بحبوحه افزایش تقاضا، قیمت نفت در توکیو در بالاترین سطح طی سه سال گذشته قرار گرفت.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا از شبکه خبری "ان. اچ. کی"، شاخص معاملات سلف دوبی برای تحویل در ماه مارس طی روز دوشنبه در بورس ژاپن به بیش از ۵۴ هزار و ۵۰۰ ین برای هر کیلو لیتر افزایش یافت. این برابر با حدود ۴۸۵ دلار و بالاترین قیمت بر حسب ین از اکتبر سال ۲۰۱۸ است.

روز جمعه، شاخص وست تگزاس اینترمدیت (WTI) آمریکا برای هر بشکه بیش از ۸۰ دلار بود که بالاترین قیمت در حدود هفت سال گذشته است.

تصمیم هفته گذشته کشورهای عمده تولید کننده نفت برای عدم استخراج بیشتر نفت خام باعث نگرانی ها نسبت به کمبود عرضه شد.

در ژاپن، قیمت بنزین همچنان در حال بالا رفتن است و منجر به نگرانی های فزاینده ای شده که هزینه های بالاتر برای کسب و کارها می تواند بر درآمدشان تاثیر بگذارد.

از سوی دیگر روز گذشته /دوشنبه/ قیمت سهام در بازار بورس توکیو به خاطر کاهش ارزش ین در برابر دلار افزایش پیدا کرد. شاخص نیککی بیش از ۵۰۰ واحد افزایش داشت.

این شاخص روز را در سطح ۲۸ هزار و ۴۹۸ واحد به پایان برد که نسبت به پایان روز جمعه ۴۴۹ واحد افزایش داشت.

منابع بازار می گویند سرمایه گذاران به خاطر کاهش ارزش ین، در طیف وسیعی از بخش ها از جمله سهامی که زیر قیمت در نظر گرفته می شدند، سفارش خرید دادند.

آنها همچنین چشم انداز مطلوب اقتصادی را دلیلی بر افزایش قیمت سهام ذکر کردند چون تعداد موارد مبتلایان به ویروس کرونا رو به افت بوده و افراد بیشتری طی آخر هفته بیرون رفتند.

ارز رایج ژاپن تا ساعت ۵ بعدازظهر دوشنبه به وقت ژاپن در مقابل دلار در سطح بالای ۱۱۲ ین معامله می شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha