نمایندگان علل تاخیر چندماهه در ترخیص کالاهای اساسی را بررسی می‌کنند

تهران- ایرنا- نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز گزارش کمیسیون اقتصادی در مورد چرایی تاخیر چندماهه در ترخیص کالاهای اساسی مورد نیاز کشور را بررسی می‌کنند.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، در جلسه علنی روز سه شنبه مجلس شورای اسلامی به ریاست «محمد باقر قالیباف»، گزارش کمیسیون اقتصادی در مورد چرایی تاخیر چندماهه در ترخیص کالاهای اساسی مورد نیاز کشور و گزارش کمیسیون اصل ۹۰ قانون اساسی در مورد گزارش اقدامات غیرقانونی دولت یازدهم و دوازدهم درباره دانشجویان بورسیه سال‌های ۱۳۸۵ تا ۱۳۹۲ از سوی نمایندگان مورد بررسی قرار می‌گیرد.

در این جلسه همچنین قرار است ادامه رسیدگی به گزارش کمیسیون ویژه جهش و رونق تولید و نظارت بر اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی به مجلس شورای اسلامی در مورد طرح تسهیل صدور برخی مجوزهای کسب و کار و گزارش کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست در مورد لایحه پروتکل حفاظت از تنوع زیستی الحاقی به کنوانسیون چهارچوب حفاظت از محیط زیست دریایی دریای خزر در دستور کار نمایندگان قرار گیرد.     

بررسی گزارش شور دوم کمیسیون صنایع و معادن در مورد طرح توسعه و تولید پایدار زنجیره فولاد با رویکرد اصلاح سیاست‌های تنظیم بازار،گزارش کمیسیون اقتصادی در مورد لایحه اصلاح ماده (۸) قانون بیمه اجباری خسارات وارد شده به شخص ثالث در اثر حوادث ناشی از وسایل نقلیه و گزارش کمیسیون آیین نامه داخلی مجلس در مورد طرح اصلاح و الحاق موادی به قانون نظارت مجلس بر رفتار نمایندگان  از دیگر برنامه‌های امروز جلسه علنی مجلس شورای اسلامی خواهد بود.

همچنین گزارش رییس دیوان محاسبات کشور در مورد تفریغ بودجه سال۱۳۹۹ کل کشور و انتخاب نمایندگان ناظر در مجامع و شوراها در دستور کار امروز صحن علنی است.

نمایندگان در این نشست گزارش کمیسیون قضایی و حقوقی درباره موارد اعلامی نقض، اجرای ناقص و استنکاف از اجرای اصل  ۱۳۴ قانون اساسی و قوانین متعدد در موضوع عدم تصویب تمام یا بخشی ‌از مقررات و آیین‌نامه‌های اجرائی قوانین و بررسی تقاضای دوفوریت در مورد طرح ادغام سازمان تعاون روستایی در معاونت تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و تشکیل سازمان تعاون در وزارت متبوع را  مورد بررسی قرار می دهند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha