دبیر کل سازمان ملل برگزاری انتخابات عراق را به مردم این کشور تبریک گفت

نیویورک - ایرنا – آنتونیو گوترش دبیر کل سازمان ملل متحد برگزاری انتخابات پارلمانی عراق را به مردم این کشور تبریک گفت.

دبیر کل سازمان ملل متحد روز دوشنبه به وقت محلی در بیانیه ای به زنان و مردان عراق برای اراده و عزمشان به منظور شرکت در انتخابات ۱۰ اکتبر (۱۸ مهر)  و رساندن صدایشان تبریک گفت.
گوترش با اشاره به تلاش های گسترده از سوی نهادهای امنیتی و انتخاباتی برای برگزاری مسالمت آمیز انتخابات زودهنگام پارلمانی، از تلاش  مردم عراق  برای اصلاح، مسولیت پذیری و آینده بهتر حمایت کرد.
دبیر کل سازمان ملل متحد از تمام طرفها خواست صبور باشند و به زمان بندی انتخابات همانطور که کمیته عالی مستقل انتخابات نتایج را اعلام می کند، احترام بگذارند و هرگونه اختلاف احتمالی در مورد انتخابات را از طریق کانال های رسمی قانونی رفع کنند و روند انتخابات را با تشکیل هرچه زودتر دولت تکمیل نمایند.
دبیر کل سازمان ملل همچنین بر تعهد این نهاد بین المللی برای حمایت از دولت و مردم عراق تاکید کرد.
گوترش در جمع خبرنگاران نیز بار دیگر با تبریک انتخابات عراق به مردم این کشور گفت که به عملکرد کارکنان سازمان ملل در حمایت از روند انتخابات صورت گرفته افتخار می کند.
دبیر کل سازمان ملل بار دیگر از مردم عراق خواست آرامش خود را حفظ کنند و منتظر نتایجی باشند که توسط نهادهای مربوطه اعلام خواهد شد.
وی از آنان خواست آماده انجام روند گفتگوهای سیاسی طبق معمول، پس از انتخابات برای تشکیل دولت با احزاب سیاسی مختلف به منظور مذاکره میان خودشان باشند.
کمیسیون عالی انتخابات عراق روز دوشنبه در بیانیه ای اعلام کرد که براساس نتایج اولیه میزان مشارکت در انتخابات پارلمانی روز گذشته در این کشور ۴۱ درصد بوده است.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha