۲۴ هزار میلیارد ریال در سفر رییس جمهوری به ایلام اختصاص یافت

ایلام - ایرنا - استاندار ایلام گفت: ۲۴ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال در سفر رییس جمهوری با اولویت به چهار حوزه نفت و گاز، کشاورزی، اربعین و گردشگری به ایلام اختصاص یافت.

به گزارش ایرنا، محمد نوذری شامگاه دوشنبه در نشست ستاد بحران استان اظهار داشت: علاوه بر تخصیص بودجه برای هر بخش، اما اولویت توسعه و پیشرفت ایلام در سفر رییس جمهوری به چهار حوزه  نفت و گاز، کشاورزی، تکمیل زیرساخت های اربعین و سرمایه گذاری در در حوزه گردشگری بود.

وی افزود: سفر رییس جمهوری به ایلام در ابتدای کار دولت منشأ خدمات ارزشمندی است که می توان امیدوار بود در آینده نزدیک با اختصاص اعتبارات سفر رییس جمهوری شاهد رونق اشتغال در استان باشیم.

نوذری ادامه داد: سرمایه گذاری ۴.۵ میلیارد دلاری در حوزه نفت و گاز، اختصاص بودجه برای سامانه گرمسیری، تکمیل ۹ ایستگاه پمپاژ نیمه کاره و راه اندازی پروژه نفتی چنگوله در ۶ ماه آینده بخشی از مصوبات سفر رییس جمهوری به ایلام بود.

استاندار ایلام از اختصاص یک هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات وزارت نفت در راستای تحقق مسوولیت پذیری اجتماعی به اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان برای رفع نقاط حادثه خیز خبر داد و گفت: علاوه بر این رقم، وزارت نفت یک هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال نیز برای رفع تنش آبی روستاهای استان اختصاص می‌دهد.

نوذری اضافه کرد: طبق برنامه ریزی های انجام شده تمامی مدارس کانکسی این استان تا پایان سال‌ جاری ۱۴۰۰ برچیده خواهد شد و برای راه های عشایری و توجه ویژه به قشر عشایر نیز اعتباراتی در نظر گرفته شده است.

به گزارش ایرنا، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی رییس‌ جمهوری در چهارمین سفر استانی خود روز جمعه ۲ مهرماه  از طریق فرودگاه شهدای ایلام وارد این استان شد و مورد استقبال رسمی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه، استاندار، نمایندگان ایلام در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسوولان اجرایی و انتظامی استان قرار گرفت.

رییس جمهوری در این سفر از سامانه گرمسیری و طرح‌های کشاورزی بازدید به عمل آورد و دیدار با نخبگان، حضور در جلسه شورای اداری و نشست خبری با اصحاب رسانه از دیگر برنامه‌های رییس‌جمهوری در ایلام بود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha