وزیر کشور: زنجان از ظرفیت‌های فرهنگی و اقتصادی بالایی برخوردار است

زنجان - ایرنا - وزیر کشور گفت: زنجان منطقه‌ای بسیار مهم در کشور و دارای ظرفیت‌های ذاتی فرهنگی و اقتصادی بسیار بالایی است.

احمد وحیدی شامگاه دوشنبه در بدو ورود به زنجان در فرودگاه این شهر در جمع خبرنگاران افزود: نقش واسطه استان زنجان در اتصال بین تهران و قزوین و استانهای شمالغرب تا مرز بسیار مهم و قابل توجه است.

وی استان زنجان را مهد محبت، شور حسینی و محبان اهل بیت(ع) عنوان کرد و اظهار داشت: این استان دارای مردمی شریف، دلاور و سلحشوری است که باید همه در خدمت آنها باشیم و تلاش کنیم مطالبات آنان را پاسخگو باشیم.

وحیدی معرفی محسن افشارچی به عنوان استاندار جدید و قدردانی از فتح الله حقیقی، استاندار قبلی زنجان را هدف خود از سفر به زنجان بیان کرد.

ادای احترام به مقام شامخ شهدا با حضور در مزار شهیدان زنجان، دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه و شرکت در مراسم تکریم و معارفه استانداران زنجان در سالن همایشهای بین المللی روزبه از برنامه های سفر وزیر کشور به این استان است.

به گزارش ایرنا، هیات دولت در جلسه روز چهارشنبه  هفتم مهر به ریاست رییس جمهوری، به استانداران منتخب استان‌های لرستان، فارس و زنجان رأی اعتماد داد که در این میان، محسن افشارچی به عنوان استاندار زنجان از هیات دولت رای اعتماد گرفت.

محسن افشارچی که متولد سال ۱۳۴۹ در شهر زنجان است، دارای مدرک دکتری در رشته مهندسی کامپیوتر – هوش مصنوعی از دانشگاه کلگری کانادا، کارشناسی ارشد رشته مهندسی کامپیوتر از دانشگاه علم و صنعت ایران و کارشناسی مهندسی کامپیوتر – سخت افزار از دانشگاه اصفهان است.

ریاست دانشگاه زنجان (۱۳۹۳-۱۳۸۹) و ریاست دانشکده مهندسی دانشگاه زنجان (۱۳۸۹-۱۳۸۶)، فعالیت در ستادهای انتخاباتی‌آیت‌الله رئیسی و سعید جلیلی را در کارنامه کاری خود دارد.

محسن افشارچی، سومین استاندار بومی زنجان است و پیش از وی نیز جمشید انصاری (۱۳۹۲-۱۳۹۵) و سجاد کاظمی، به عنوان استاندار بومی زنجان، سکاندار هدایت این استان بودند.

استان زنجان با هشت شهرستان بیش از یک میلیون و ۱۵۰ هزار نفر جمعیت دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha