علی نادری: ایرنا سرمایه‌ بزرگ و خبرگزاری نظام و حاکمیت است

تهران- ایرنا- مدیرعامل خبرگزاری جمهوری اسلامی، این رسانه را سرمایه‌ای بزرگ با ظرفیت فراوان خواند و گفت: ایرنا خبرگزاری نظام و حاکمیت است و باید فراتر از دولت به آن نگاه شود. 

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، مراسم معرفی آقای علی نادری به‌عنوان مدیرعامل سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران، عصر امروز (دوشنبه، ۱۹ مهر) و با حضور فرشاد مهدی‌پور معاون مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و محمود شالویی، مشاور وزیر و مدیرکل حوزه وزارتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در محل خبرگزاری ایرنا برگزار شد.

مدیرعامل ایرنا در این آیین گفت: یکی از مهمترین سرمایه‌های رسانه‌ای کشور خبرگزاری جمهوری اسلامی است.

وی تاکید کرد: برخی ایرنا را خبرگزاری دولت معرفی می کنند؛ اما نگاه و تاکید وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و اینجانب این است که خبرگزاری جمهوری اسلامی، خبرگزاری نظام و حاکمیت است و فراتر از دولت به آن نگاه می‌شود. 

مدیرعامل خبرگزاری ایرنا تاکید کرد: اولویت دولت آیت‌الله دکتر سیدابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهوری، عدالت‌گستری، فسادستیزی، فسادگریزی و حل مسائل مردم و در حوزه سیاست خارجی حل مسائل گره‌خورده‌ پیش‌روی کشور است. مردم به این دولت امید دارند. ما هم تکلیف و وظیفه خود می‌دانیم کمک کنیم، این امید، ناامید نشود و برای نیل به اهداف تلاش کنیم.

ایرنا را سرمایه بزرگ می‌دانم

وی ادامه داد: خیلی وقت‌ها ناظر بیرونی نحوه تعامل دولت‌ها با خبرگزاری جمهوری اسلامی بوده‌ایم. برخی دوره‌ها، ایرنا را به عنوان مجموعه‌ای با ظرفیت قابل استفاده در برخی اهداف جناحی و حزبی و محدود دیده‌اند و صرفا به همان اهداف بسنده کرده‌اند؛ اما بنده شخصا ایرنا را یک سرمایه بزرگ می‌دانم.

مدیرعامل ایرنا گفت: گستره ایرنا در کل کشور و نمایندگی‌ها و دفاتری که در کشور و خارج از کشور دارد، به‌رغم برخی مشکلات مالی دفاتر خارجی که مانع فعالیت برخی از آنها شده؛ همه ظرفیت بزرگی است که باید استفاده شود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی صبح امروز در حکمی علی نادری را به سمت مدیرعامل خبرگزاری جمهوری اسلامی(ایرنا) منصوب کرد. در حکم محمد مهدی اسماعیلی خطاب به علی نادری آمده است: نظر به شایستگی و تجربیات ارزشمند و شناخت از توانمندی ها و روحیه انقلابی و مکتبی جناب‌عالی در حوزه فرهنگ و رسانه و با عنایت به مصوبه مجمع عمومی سازمان، به موجب این حکم به سمت «مدیر عامل سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی» منصوب می‌شوید.

«با عنایت به فرمایش رهبر معظم انقلاب اسلامی در مراسم باشکوه تنفیذ ریاست محترم جمهوری در خصوص اهمیت و حساسیت جنگ تبلیغاتی دشمنان ملّت ایران، مأموریت­ های زیر به جناب­عالی محول می­ شود:

۱. سازماندهی و بازآرایی قدرتمندانه جبهه بزرگ رسانه­ ای دولت مردمی

۲. تقویت زیرساخت­ های لازم برای مرجعیت خبری سازمان در کشور و منطقه

۳. بازسازی انقلابی ساختاری در جهت کارآمدی و اثربخشی حداکثری

۴. توسعه قدرت نرم جمهوری اسلامی در فضای بین­ المللی

۵. تقویت محتوایی و راهبردی سازمان خبرگزاری در برابر تبلیغات رسانه­ ای دشمنان

۶. ارائه تصویر امیدآفرین و عزتمند از نظام مقدس جمهوری اسلامی و میهن سربلندمان ایران 

۷. بهره­ گیری مستمر از ظرفیت­ های قانونی شورای عالی خبرگزاری و اعضای فرهیخته آن در جهت افزایش سطح کمی و کیفی فعالیت­ های سازمان 

۸. توجه به آموزش و ارتقای منابع انسانی متناسب با اقتضائات جدید رسانه­ ای

امیدوارم با استعانت از خداوند متعال و بهره­ گیری از سرمایه انسانی ارزشمند سازمان در خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی و تحقق اهداف دولت مردمی، زیر سایه امام عصر (عج) و رهبری داهیانه حضرت امام خامنه‌ای (مدظله العالی)  موفق و مؤید باشید.»

علی نادری همزمان با ریاست آیت الله سیدابراهیم رئیسی بر قوه قضائیه به سمت مدیرکل روابط عمومی این قوه منصوب شد و مسئولیت برقراری ارتباط اهالی رسانه با قوه قضائیه را بر عهده داشت. وی پیش از این معاون تولید شبکه افق سیما، مشاور پیمان جبلی در معاونت سیاسی رسانه ملی، مسئولیت اموررسانه‌ای دفتر رئیس مجلس خبرگان و همچنین سردبیری و تهییه کنندگی برنامه تلویزیونی جهان آرا را نیز بر عهده داشته است.

نادری که از فعالان شناخته شده دانشجویی به شمار می‌رود در دهه هشتاد وارد فعالیت حرفه ای در حوزه رسانه شده است. عضویت در هیات تحریریه روزنامه ایران، عضویت در هیات موسس و سردبیری  سایت خبری روزنامه ایران (ایران آنلاین)، سرپرستی دفتر روزنامه ایران در استان اصفهان، عضویت در شورای سیاستگذاری و سردبیری سایت خبری رجانیوز از جمله سوابق رسانه‌ای نادری است.

علی نادری ۳۸ ساله و دانش آموخته کارشناسی ارشد علوم سیاسی بوده و در حال گذراندن دوره دکترای رشته سیاست گذاری فرهنگی است.

محمدرضا نوروزپور از ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ مدیرعامل سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) بود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha