امام جمعه بوشهر: استاندارد سازمانی راهبردی است

بوشهر-ایرنا- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر با اشاره به اهمیت پیاده سازی استاندارد در جامعه گفت: استاندارد سازمانیی راهبردی است که علاوه بر افزایش رشد و اعتماد عمومی در جامعه زمینه برای رقابت‌ در سطح جهانی ایجاد می‌کند.

به گزارش ایرنا، آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری روز دوشنبه در دیدار با جمعی از کارکنان اداره کل استاندارد استان بوشهر افزود: در  این ارتباط تاکنون اقدام‌های خوبی دراستاند ارد استان بوشهر انجام شده که منجر به ایجاد آرامش و پیشرفت‌های اقتصادی شده است.

وی بیان کرد: اجرای استاندارد، یک اصل اساسی برای ورود به رقابت‌های جهانی است و این امر بر اهمیت استانداردسازی کالاها و حتی خدمات، صحه می‌گذارد.

صفایی بوشهری ادامه داد: با پیاده‌سازی استاندارد در شرکت‌های تولیدی براحتی می‌توان هزینه‌های تمام شده را کاهش و میزان سوددهی را افزایش داد.

وی افزود: علاوه بر اجرای استانداردهای ملی، باید نگاهی فراتر به تولیدات و خدمات و سعی در اجرای استانداردهای بین المللی در خطوط تولید شود.

مدیرکل استاندارد بوشهر گفت: در سالی که به فرموده مقام معظم رهبری به نام "تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی" نامگذاری شده باید نگاه ویژه‌ای به استاندارد و تولید کالاهای باکیفیت داشت.

 محمدرحیم بهره مند افزود: وجود شرایط خاص کرونایی مانع کاهش فعالیت‌های این اداره در زمینه‌های مختلف بویژه آموزشی نشد به نحوی که این آموزش‌ها از طریق مجازی ارائه شدند.

وی اجرای طرح طاها و نظارت بر بازارهای عرضه کالا را از جمله وظایف اصلی این اداره کل برشمرد  و اظهار داشت: طی یک سال گذشته، هفت هزار و ۸۸۵ واحد تولیدی مورد بازرسی و بیش از سه هزار ترازو نیز کالیبره شدند.

بهره‌مند با تاکید بر لزوم اجرای استاندارد در جامعه بویژه در مقوله آسانسورها اظهار داشت: شهرداری‌های استان بوشهر با توجه به حساسیت ایمنی آسانسورها، تا پروانه استاندارد آسانسور ساختمان های مسکونی را دریافت نکردند، مجوز پایان کار ندهند تا از این طریق از بروز حوادث دلخراش جلوگیری شود.

رئیس انجمن آزمایشگاه‌های همکار آزمون استان بوشهر گفت: از زمان اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی در زمینه برون سپاری برخی وظایف به بخش خصوصی اداره کل استاندارد بوشهر، با حمایت از بخش خصوص توانست گامی اساسی در راستای پیشرفت استان و تبدیل آن به یکی از قطب‌های آزمایشگاهی کشور داشته باشد.

سید حسین رضوی افزود: شرکت های همکار استاندارد با سرمایه گذاری بیش از ۷۰۰ میلیارد تومان در تاسیس و راه اندازی آزمایشگاه‌ها زمینه اشتغال ۷۰۰ نفر از دانش اموختگان بومی این استان را فراهم کرده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha