۱۹ مهر ۱۴۰۰،‏ ۱۷:۰۹
کد خبرنگار: 2331
کد خبر: 84500875
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

ابتکار جدید آلمان برای ترغیب مردم به دریافت واکسن کرونا

تهران – ایرنا – وزارت بهداشت آلمان روز دوشنبه در بیانیه ای اعلام کرد به منظور ترغیب آن دسته از کسانی که تا کنون در برابر دریافت واکسن کرونا مقاومت کرده اند و هنوز واکسینه نشده اند، از این پس تست های کرونا که به دلایل غیر پزشکی انجام می شد، رایگان نخواهد بود.

به گزارش ایرنا ،  وزارت بهداشت آلمان در بیانیه ای اعلام کرده است یارانه آزمایش های رایگان آنتی ژن کرونا قطع می شود، زیرا اکنون به همه شهروندان فرصت واکسینه شدن در برابر کووید – ۱۹ داده شده است.

از امروز (دوشنبه)، آزمایش های آنتی ژن پرسرعت تنها به زنان باردار، کودکان زیر ۱۲ سال و به افرادی تعلق می گیرد که به دلیل شرایط جسمانی نمی توانند واکسن بزنند.

در بسیاری از ایالت های فدرال آلمان، افرادی که گواهی واکسن یا مدرک بهبودی از کووید – ۱۹ ندارند، باید برای ورود به رستوران، سالن های سینما، سالن های کنسرت و مکان های ورزشی سرپوشیده، نتیجه آزمایش منفی کرونا را ارائه دهند.

وزارت بهداشت آلمان در عین حال تاکید کرد افرادی که علائم بیماری کرونا را دارند یا با فرد مبتلا به این بیماری در تماس مستقیم بوده اند، همچنان می توانند به طور رایگان آزمایش پی سی آر دهند.

آلمان با ۴ میلیون و ۳۲۳ هزار و ۴۳۱ هزار فرد مبتلا به کووید – ۱۹، جایگاه سیزدهم در جدول ۳۰ کشور دارای بیشترین تعداد مبتلایان در جهان را به خود اختصاص داده است. ۹۸ هزار و ۱۶ نفر در آلمان بر اثر ابتلا به کووید – ۱۹ فوت شده و ۴ میلیون و ۸۲ هزار و ۱۰۰ نفر در این کشور بهبود یافته اند.

این بیماری در مجموع ۲۳۸ میلیون و ۷۱۴ هزار و ۳۰۴ نفر را در سراسر جهان مبتلا کرده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha