تلاش جهادی و شبانه روزی دولت مردمی؛ سفر وزیر کشور به ۳ استان در یک روز

استانها- ایرنا- احمد وحیدی وزیر کشور امروز دوشنبه در سفر به استانهای هرمزگان، اصفهان و زنجان با معرفی استانداران جدید، تلاش جهادی و شبانه روزی دولت مردمی سیزدهم را در این سه استان نیز کلید زد تا زمینه هم افزایی و همسویی بیش از پیش نیروهای اجرایی این مناطق با رویکرد آبادانی و توسعه رقم زده شود.

به گزارش ایرنا، سید رضا مرتضوی و مهدی دوستی استانداران منتخب اصفهان و هرمزگان، یازدهم مهر و محسن افشارچی استاندار منتخب زنجان هفتم مهرماه در جلسه هیات دولت رأی اعتماد گرفتند .

سیدرضا مرتضوی استاندار منتخب اصفهان دارای مدرک کارشناسی در رشته مهندسی مواد – تولید آهن و فولاد، کارشناسی ارشد در رشته مهندسی مواد – متالورژی استخراجی و همچنین دکتری در رشته مهندسی مواد – مواد پیشرفته از دانشگاه صنعتی اصفهان است.

وی پیش از این به عنوان مدیر مرکز توسعه خوشه های صنعتی استان اصفهان، قائم مقام مدیرعامل و معاون صنایع کوچک و عضو هیئت مدیره شرکت شهرک های صنعتی استان، مشاور استاندار اصفهان و مشاور بنیاد نخبگان و مدیر طرح توانمندسازی مسئولیت داشته است.

مهدی دوستی استاندار منتخب هرمزگان نیز متولد سال ۱۳۵۸ در شهر اهواز و دارای مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد مهندسی عمران از دانشگاه صنعتی سهند تبریز است.

معاونت فنی و مهندسی و عضو هیئت رئیسه هلدینگ تخصصی نفت، گاز و پتروشیمی قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص)، سه دوره مشاور نمایندگان مجلس شورای اسلامی در حوزه انرژی و مجری حدود ۲۰ پروژه محرومیت زدایی در استان های خوزستان و هرمزگان، از جمله سوابق اجرایی و مدیریتی وی بشمار می رود.

محسن افشارچی استاندار منتخب زنجان هم که متولد سال ۱۳۴۹ در شهر زنجان است، دارای مدرک دکتری در رشته مهندسی کامپیوتر – هوش مصنوعی از دانشگاه کلگری کانادا، کارشناسی ارشد رشته مهندسی کامپیوتر از دانشگاه علم و صنعت ایران و کارشناسی مهندسی کامپیوتر – سخت افزار از دانشگاه اصفهان است.

ریاست دانشگاه زنجان (۱۳۹۳-۱۳۸۹) و ریاست دانشکده مهندسی دانشگاه زنجان (۱۳۸۹-۱۳۸۶)، فعالیت در ستادهای انتخاباتی‌آیت‌الله رئیسی و سعید جلیلی را در کارنامه کاری خود دارد.

وزیر کشور برای شرکت در مراسم تودیع و معارفه استانداران هرمزگان، اصفهان و زنجان در ساعات اولیه امروز دوشنبه سفر به این سه استان را آغاز کرد .

حضور در مراسم معارفه استاندار هرمزگان آغازگر سفر یک روزه احمد وحیدی بود و در بدو ورود به استان در فرودگاه بین المللی بندرعباس در جمع خبرنگاران به کاستی‌ها و همچنین ظرفیت های فراوان این استان در زمینه‌های کشاورزی، صنعتی، بندری، بازرگانی و محیط زیست اشاره کرد و گفت که برنامه محوری براساس طرح توسعه و برنامه پیشرفت در هرمزگان طراحی، تدوین و اجرا می‌شود.

وزیر کشور در آیین تکریم و معارفه استاندار هرمزگان همچنین با تاکید بر نقش این استان در توسعه تبادلات تجاری و مرزی با کشورهای خلیج فارس تاکید کرد که دست امت‌های اسلامی را برای همکاری می فشاریم و انتظار می رود در سایه تبادلات مرزی تجاری، جزیره ها نیز قوی تر و آبادتر شوند لذا هرمزگان با ظرفیت های فراوانی که دارد نباید در آن محرومیت باشد بلکه باید از برترین و پیشرفته ترین نقاط کشور و حتی یک قدم بالاتر باشد.

 وحیدی افزود: هرمزگان استانی بسیار مهم و یگانه ای است که تنگه راهبردی هرمز بر کرانه آن قرار دارد و به لحاظ راهبردی یکی از حساس ترین نقاط دنیا بوده و با داشتن ۱۴ جزیره در کشور بی نظیر است و هر کدام از این جزیره ها ظرفیت های فراوانی برای توسعه دارد.

وزیر کشور اضافه کرد: هرمزگان افزون بر ۲ هزار کیلومتر ساحل، ظرفیت های فراوان در حوزه انرژی، ترانزیت و صنعت و کشاورزی است و مردم خونگرم و بسیار مهربان دارد و در کنار آن ها ظرفیت آبزی پروری را باید مورد توجه قرار داد.

وحیدی اظهار داشت: هرمزگان در اقتصاد دریا محور نقطه کلیدی است و زمانی که رسیدن به ۲۰ درصد تولید ناخالص ملی از اقتصاد ملی باید حاصل شود، این استان نقطه راهبردی است.

وزیر کشور افزود: زمانی که بناست تمدن دریایی شکل گیرد این تمدن که بسیار آینده دار است در کناره همین سواحل شکل خواهد گرفت و هرمزگان برای شکل گیری این تمدن بسیار کلیدی است.

تلاش جهادی و شبانه روزی دولت مردمی؛ سفر وزیر کشور به ۳ استان در یک روز

توسعه هرمزگان برمبنای اقتصاد دریا در دستورکار است

در ادامه این مراسم تودیع و معارفه، استاندار جدید هرمزگان نیز در سخنانی گفت: توسعه استان بر مبنای دریا محوری و اقتصاد دریا و مردم پایه در دستورکار می باشد.

مهدی دوستی افزود: موج شکن های مردمی تجربه موفقی در زمینه اقتصاد دریا و مردم پایه در هرمزگان محسوب می‌شود و یک الگوی موفق در بهره‌برداری مردم از اقتصاد دریا است.

وی بیان داشت: وظیفه ما تسهیل گری و ایجاد بستر برای بهره‌برداری مردم از دریا است و باید قوانین لازم در این زمینه نیز تدوین و تصویب شود.

استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: همچنین تحول در این استان براساس تولید، گردشگری و تجارت را با جدیت پیگیری خواهیم کرد.

سفر به اصفهان و شرکت در مراسم معارفه استاندار جدید این استان

وزیر کشور پس از سفر به هرمزگان عازم اصفهان شد و در مراسم تودیع و معارفه استاندار این استان که در سالن نگین نقش جهان سپاهانشهر برگزار شد، در سخنانی به مشکل مردم این خطه از کشورمان پرداخت؛ مشکلی که خشکسالی هم به آن دامن زده و اکنون مردم از دولت مردمی سیزدهم خواستار حل آن هستند.

احمد وحیدی  با تاکید بر اینکه طرح انتقال آب از خلیج فارس باید با شدت دنبال شود، گفت: موضوع آب، یک مساله عمومی در کشور بشمار می‌آید و لازم است طرح انتقال آب از خلیج فارس و دریای عمان به استان‌ها با شدت و جدیت دنبال شود.

وزیر کشور با اشاره به انتقال آب بین حوضه‌ای و از دریاهای عمان، خلیج فارس و خزر افزود: در اجرای این طرح‌ها و رفع مشکلات آب باید الگوی آمایش سرزمین مورد توجه و مبنای عمل ما باشد زیرا این الگو، تجلی جغرافیایی سیاست‌های بالادستی نظام است که رییس جمهوری نیز به کرات به آن اشاره کرده است.

وی خاطرنشان کرد: اصفهان با مشکلاتی مانند آب مواجه است اما این موضوع در سایر استان‌ها و شهرها مانند بندرعباس، سیستان و بلوچستان و خوزستان نیز وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه در وهله نخست باید به لطف و عنایت الهی متوسل شویم و از خدا بخواهیم تا باران و نعمتش را بر ما عطا کند، اظهار داشت: در زمینه آب چند مساله مهم در کشور داریم که جزو برنامه‌های عمومی دولت است.

وحیدی با بیان اینکه ما در منطقه خشک قرار داریم و با کمبود آب مواجهیم و باید با آن سازگاری پیدا کنیم، تصریح کرد: ابتدا باید در سطح ملی الگوی مصرف را اصلاح کنیم و به قطره قطره آب اهمیت دهیم.

وزیر کشور با اشاره به اهمیت الگوی بهره‌روی آب در بخش های مختلف مانند صنعت و کشاورزی اضافه کرد: نرخ بهره‌وری ما در مصرف آب و انرژی پایین است که این در شان کشور اسلامی نیست به همین دلیل باید ۲ موضوع اثربخشی و بهره‌روی را بطور جدی در دستور کار قرار دهیم.

تلاش جهادی و شبانه روزی دولت مردمی؛ سفر وزیر کشور به ۳ استان در یک روز

در ادامه این مراسم تودیع و معارفه، استاندار جدید اصفهان هم در سخنانی تاکید کرد: بدنبال اقدامات نمایشی نیستیم و در این پیوند نیز گزارش کارها و تلاش‌های خود را به مردم ارائه می‌دهیم.

سیدرضا مرتضوی افزود: برای فعالیت‌های مثبت و اثربخش از توان نُخبگان، علما، استادان دانشگاه، اصحاب رسانه و اهالی فرهنگ و هنر بهره خواهیم برد. 

وی با بیان اینکه باید مردم را سرمایه اصلی کشور دانست، اظهار داشت: توجه به اقشار مختلف جامعه بویژه قشر ضعیف جزو ضروریات حکمرانی است. 

استاندار اصفهان با اشاره به اینکه اداره صحیح استان بدون در نظر گرفتن مناسبات بین نهادها میسر نیست، ایجاد ساختار مُتوازن و تعامل بین تمام سازمان‌ها را از ضروریات پیشرفت و توسعه کشور توصیف کرد.

مرتضوی، ایجاد ارتباط بین نهادهای مختلف مانند فرهنگ و هنر و اجتماع با یکدیگر را مفید خواند و گفت: پاسداری از هویت، فرهنگ، طبیعی، تاریخی علم و دین اصفهان باید جدی گرفته شود. 

سفر به زنجان؛ آخرین برنامه روز دوشنبه وزیر کشور

وزیر کشور در ادامه برنامه های امروز  و برای معارفه استاندار جدید زنجان در ساعات شامگاهی وارد این استان شد .

احمد وحیدی در بدو ورود به زنجان در فرودگاه این شهر در جمع خبرنگاران گفت: زنجان منطقه‌ای بسیار مهم در کشور و دارای ظرفیت‌های ذاتی فرهنگی و اقتصادی بسیار بالایی است.

وحیدی  افزود: نقش واسطه استان زنجان در اتصال بین تهران و قزوین و استانهای شمالغرب تا مرز بسیار مهم و قابل توجه است.

وی استان زنجان را مهد محبت، شور حسینی و محبان اهل بیت(ع) عنوان کرد و اظهار داشت: این استان دارای مردمی شریف، دلاور و سلحشوری است که باید همه در خدمت آنها باشیم و تلاش کنیم مطالبات آنان را پاسخگو باشیم.

ادای احترام به مقام شامخ شهدا با حضور در مزار شهیدان زنجان، دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه و شرکت در مراسم تکریم و معارفه استانداران زنجان در سالن همایشهای بین المللی روزبه از برنامه های سفر وزیر کشور به این استان گزارش شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha